В Україні замовчуються 80% фактів катувань та жорстокого поводження правоохоронців з громадянами. Про це під час прес-конференції заявила дослідник Amnesty International на Україні Хеза Макгіл. Експерт навела дані МВС України про те, що за останні 8 місяців до органів внутрішніх справ надійшло 987 скарг про катування з боку правоохоронців. Однак, за її словами, ці показники не відображають реальний стан справ щодо катувань у міліції, оскільки "80% випадків катувань і фактів жорстокого поводження з боку правоохоронців замовчуються", тому що жертви не вірять у те, що ці міліціонери будуть покарані.
 
Також Макгіл зазначила, що політична важливість справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не повинна відволікати від проблеми катувань громадян правоохоронцями. «ЄС зосередив свою увагу на справі Юлії Тимошенко, її справа дійсно підкреслює відсутність справедливого суду на Україну, але політична важливість цієї справи не повинна затінювати системні проблеми, а саме те, що тисячі українців щороку піддаються тортурам з боку міліції», - зазначила дослідник .
 
Разом з тим експерт додала, що протягом минулого року на Україні було досягнуто прогресу в запобіганні катувань у правоохоронних органах. «Ось уже рік, як на Україні діє новий Кримінальний процесуальний кодекс, і новий законопроект про прокуратуру передбачає радикальні зміни в цьому органі, успадкованому від Радянського Союзу. Новий кодекс покращує правові гарантії для затриманих, наприклад, надає доступ до правової , медичної допомоги, а також чітко визначає те, що досудове затримання може бути використано лише у виняткових випадках», - розповіла Макгіл.
 
У свою чергу директор Представництва Amnesty International на Україні Тетяна Мазур зауважила, що українська влада досі не створила Державне бюро розслідувань. «Кримінальний процесуальний кодекс передбачає створення Державного бюро розслідувань для розслідування злочинів, скоєних суддями, співробітниками правоохоронних органів і високопосадовцями. Бюро має бути створене протягом 5 років з моменту введення в дію Кодексу. Створення такого Бюро потенційно може підвищити ефективність розслідування заяв про катування, ліквідувати конфлікт інтересів, притаманний ролі прокуратури . Проте ніякого прогресу на шляху до створення Бюро досі немає ...», - розповіла Мазур.
 
Інф.: pravo.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh