Кубинський революціонер, державний, політичний і партійний діяч, керівник Куби в 1959-2008 роках Фідель Кастро помер у віці 90 років
Про це повідомляє ВВС з посиланням на державне телебачення Куби.
Фідель Кастро керував Кубою майже півстоліття до передачі повноважень своєму братові Раулю в 2008 році.
 
Прихильники хвалять його як людину, яка дала Кубі повернутися до людей. Але супротивники звинувачували його у жорстокому утиску опозиції.
 
Під його керівництвом Куба була перетворена на однопартійну соціалістичну державу, були проведені масштабні реформи в рамках всього суспільства.
 
Фідель Кастро останніми роками тяжко хворів та рідко з'являвся на публіці.
 
У квітні 2016 року Фідель Кастро дав рідкісний виступ в останній день з'їзду Комуністичної партії країни.
 
Він визнав свій похилий вік, але сказав, що кубинські комуністичні концепції досі в силі і кубинський народ "буде переможцем".
 
Фідель Кастро очолив збройне повстання на Кубі у 1950-х роках, яке призвело до повалення режиму диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 року. Після цього він був головою Ради міністрів і головою Державної ради Куби (президентом) в 1959-2008 і 1976-2008 роках і першим секретарем ЦК правлячої Комуністичної партії Куби в 1961-2011 роках. Правління Кастро позначилося серед іншого і жорстким протистоянням Куби із США.
 
Останні два роки між Кубою та Сполученими Штатами спосерігалося потепління у відносинах. Цього року Барак Обама став першим президентом США, який відвідав Кубу за кілька десятків років.
 
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh