Урядам варто обговорити тему визнання імунітету після COVID-19 рівноцінним вакцинальному – для цілей, пов'язаних із відвідуванням громадських заходів, роботи та поїздок у транспорті
Такий коментар двох каліфорнійських учених опублікував один із найпрестижніших у світі медичних журналів The Lancet Infectious Diseases.
Про це повідомляє видання liga.net.
Як пишуть автори медичного журналу, "кілька досліджень" показали, що ті, хто переніс хворобу, мають низькі показники повторного інфікування, хоча, як і раніше, точаться суперечки про силу і тривалість такого захисту у порівнянні з вакцинним.

Було вивчено дослідження в PubMed (база даних медичних та біологічних публікацій) до 28 вересня 2021-го: виявлено "кілька добре проведених та великих" досліджень, зокрема за період домінування дельта-штаму. Вони показали, що ризик реінфекції знизився на 80,5–100% серед тих, хто хворів раніше.

Інше дослідження, в якому аналізували тести 9119 осіб з COVID-19 з 1 грудня 2019 року до 13 листопада 2020 року, показало, що лише 0,7% з них інфікувалися повторно.

У дослідженні з Клівленда у тих, хто раніше не хворів, рівень захворюваності на COVID-19 був 4,3 на 100 осіб, тоді як серед перехворілих – 0 на 100.

Дослідження в Австрії показало: частота госпіталізацій через реінфекцію становила 5 на 14840 (0,03%) осіб, а частота смерті – 1 на 14840 (0,01%).

Автори публікації зазначають: хоча дослідження показують, що захист від реінфекції "сильний і зберігається протягом >10 місяців", невідомо, як довго справді він триватиме. Багато вірусних інфекцій на зразок кору забезпечують тривалий, якщо не довічний імунітет, тоді як інші, такі як грип, через мутації вірусу не дають тривалого захисту.

Наразі неможливо сказати, наскільки тривалий і сильний імунітет у перехворілих/щеплених від ковіду, адже з початку пандемії минуло лише два роки.
"Дає надію те, що автори дослідження, проведеного серед тих, хто одужав після легкого ковіду, повідомили: такий перебіг захворювання все одно дав довготривалу імунну пам'ять", – пишуть у журналі.

Вчені наголошують, що наявність антитіл та їх рівні не є повними предикторами захисту. Після вакцинації чи інфікування у людини включається безліч механізмів імунітету, зокрема клітинний.

Автори вселяють надію, що у тих, хто одужав після спалаху "першого" SARS-CoV у 2002–2003 роках, зберігаються клітини пам'яті, які реагують на білки цього вірусу навіть через 17 років. Однак це хоч і споріднені, але різні віруси.

Автори наголошують, що у Швейцарії громадян, які за допомогою ПЛР або іншого тесту можуть довести, що перехворіли в межах останніх 12 місяців, вважають такими ж захищеними, як і тих, хто пройшов повну вакцинацію.

У коментарі йдеться, що колективного імунітету для боротьби з пандемією коронавірусу "можна досягти як за допомогою особистого імунітету, набутого внаслідок хвороби на COVID-19, так і після вакцинації. Останній варіант, безумовно, набагато безпечніший і кращий".

Інф.: liga.net

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh