В Україні, незважаючи на заяви галузевої асоціації "Укрцукор", різко подорожчав цукор
В Україні спостерігається зростання оптових цін на цукор, що вже найближчим часом може призвести до збільшення його вартості в роздробі.
Тільки за останній тиждень його оптова ціна виросла на 7%, а з початку року вона збільшилася майже на 15%.
У роздробі ціни піднімуться вже найближчим часом, а до кінця року вони зростуть на 1 гривню за кілограм, зазначають експерти.

Середні оптові ціни на цукор в Україні за тиждень підскочили на 6,8% до восьмимісячного рекорду в 5,5 тис. грн. за т (з ПДВ) станом на 7 червня. З початку року зростання цін склало вже 14,6%. Глава аналітичного відділу консалтингової компанії ААА, що відстежує цінову ситуацію, Марія Колесник не виключає, що вже найближчим часом можна чекати подорожчання в роздробі.

Найбільші виробники цукру в Україні (Astarta Holding, Ukrlandfarming, Мрія Агрохолдинг і Kernel) не дають коментарів з приводу зростання цін, неофіційно пояснюючи його початком сезону заготівлі ягід і фруктів. Однак наприкінці травня голова правління Національної асоціації цукровиробників Укрцукор Миколи Ярчук пообіцяв, що ціни будуть стабільні протягом літа.

Слід підкреслити, що в поточному році, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства, цукровим буряком засіяли всього 306 тис. га, що є найнижчим показником за весь час незалежності. Цього буде достатньо, щоб справити 1,2-1,4 млн т цукру в 2013-2014 маркетинговому році (з 1 вересня по 31 серпня), вважає директор департаменту землеробства Мінагрополітики Олександр Демидов. Тим не менше, існують ще перехідні запаси цукру, які у відомстві оцінюють в 1 млн т на кінець маркетингового року. Відповідно, пропозиція цукру на ринку України складе 2,2-2,4 млн т при споживанні на рівні 1,8 млн т. "Тому занепокоєння з приводу забезпечення споживачів немає", - запевняє Демидов.

Проте, на відміну від попередніх двох років, коли спостерігалося перевиробництво цукру, в цьому році не слід очікувати зниження цін, припускає аналітик ІК Dragon Capital Тамара Левченко.

"Насправді індустріальні перехідні запаси цукру, який знаходиться на складах підприємств, складуть не більше 0,5-0,6 млн т. Відповідно, тиск на ринок у зв`язку з очікуваним зниженням на 40% виробництва буде вище, ніж прогнозує міністерство", - підкреслює вона. Отже, вже до кінця календарного року на оптовому ринку можна очікувати подорожчання ще на 20%, до 6,5 тис грн. за т (з ПДВ), що призведе до зростання цін не менше ніж на 1 грн. за кг.

Інф.: slovovolyni.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh