Аналіз торгівлі свідчить, що тільки 29% ринку займають юридичні особи. 31% товарообігу припадає на підприємців-спрощенців, на яких розповсюджується мораторій щодо перевірок, і 40% товарообігу – це умовно «неорганізований» тіньовий обіг.
 
Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу, 7 грудня.
За його словами, щоб протидіяти цьому, Держспоживінспекція пропонує повернути найжорсткіші норми перевірок. «Можливо, в окремих випадках це треба зробити. Але принциповий вихід бачиться в іншому. Зміни до законодавства, які я доручив розробити, повинні запровадити в Україні європейські підходи до контролю за якістю і ринкового регулювання», — зазначив М.Азаров.

За словами прем'єра, змінами зокрема пропонується, щоб у разі виявлення продукції, що становить загрозу здоров’ю і життю, орган ринкового нагляду беззастережно вилучав всі партії такого товару з обігу, встановлював виробника або імпортера такої продукції і штрафував їх.

При цьому, зазначив М.Азаров, штрафи для несумлінних виробників та продавців повинні бути такими, щоб «витверезвлювали їх аж до банкрутства».

Разом з тим нагадаємо, що підприємства оптової та роздрібної торгівлі більше всіх сплачують податки до бюджету: за даними ДПС, порівняно з минулим роком сплата цими підприємствами зросла у 1,8 раза, або на 10,2 млрд грн; загалом бюджет отримав 23,6 млрд грн. При цьому варто зазначити, як неодноразово наголошував голова ДПС Олександр Клименко, збільшення сплати податку свідчить саме про «ефективну детінізацію».    Інф. Дзеркало тижня
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh