Щодня зі станції "Чернівці" до Румунії відправляють сотні вагонів відбірного лісу-кругляка
Раніше туди їхав один ешелон (до 50 вагонів) раз на тиждень. В останні дні — щонайменше 300 вагонів щодня.
Що це таке? Кінець світу?! Грабунок серед білого дня?!
Хто нас грабує, не звертаючи уваги ні на кого і ні на що?

Чим голосніше кричать крикуни, тим більше і швидше кругляка відправляється за кордон.
Румунія добре підготувалася до грабунку в Україні. Ми знаємо, що всі колії Європи (а Румунія – це Європа) відмінні від наших. Вони трохи вужчі. Тому на станції Вадул-Сірет, що на кордоні, кожен вагон переставляють на інші колеса. Як пасажирський, так і вантажний. Аби не створювати зайвих незручностей і не втрачати дорогоцінного для грабунку часу, румунська сторона вздовж кордону з Україною побудувала величезні склади. І до них провела залізничну колію з таким розміром полотна між рейками, як в Україні. Тобто вагони у Вадул-Сіреті, набиті кругляком (водночас ще й різним контрабандним крамом), не затримуються для переставлення на вужчі європейські рейки. Ешелони з лісом-кругляком без зупинок везуть прямо на склади у Дормонешти. Це не більше 10 км від нашого кордону. Там фірма «Єгер» приймає все, що вдається напівлегальним і чисто контрабандним шляхом переправити з України. Кажуть, що останнім часом керівницю цього «Єгеря» в Румунії заарештували.

Та це не вплинуло на інтенсивність потоків лісосировини і контрабандних цигарок.
Цими складами користується всесвітньо знаменита лісова компанія «Швайцгоффер». Капіталіст з Австрії робив кілька спроб створити переробні підприєм-ства на Буковині. Але наші чиновники виявились настільки захланними, що капіталу «Швайцгоффера» не вистачило навіть на хабарі буковинським хапугам. Тож він свої переробні заводи побудував в Румунії неподалік кордонів з Україною. Напевне, добре вивчив наших хабарників. Тому знав, що ліс-кругляк з України йтиме безперебійно. І так дійсно сталося.

Ні війна, ні майдани нічого не змогли вдіяти з всесильною корупційною владою в Україні та на Буковині.
Схеми відправки кругляка за кордон не тільки не зламано, а й удосконалено. Тому вже є можливість відправляти ліс до Румунії через Чернівці з усієї території західної України. І різко зросла кількість вагонів. Навіть потужності Чернівецької залізничної станції не можуть впоратися з таким лихом і таким масштабним грабунком держави. Ешелони настільки великими стають, що доводиться «запрягати» по 3-4 локомотиви, аби їх тягнути до Румунії. Ніби ми і наша влада живемо останні дні…

Уже ніхто не зважає на стихійні лиха, які трапилися на Закарпатті. Вже забулися повені на Буковині у 2008-2010 рр. Якщо так триватиме ще з місяць-два, то ті повені видаватимуться невеличким підняттям води у руслах карпатських рік.

Невже кожен сьогоднішній керівник, кожен начальник міліції, прокуратури, СБУ, управління лісового господарства, голова і заступники ОДА та Чернівецької обласної ради, депутати готуються до втечі з України?! Бо такого нахабного варварства, яке діється нині в лісах, люди їм не простять.
Чим голосніше кричать активісти, тим швидше і більше лісу рубають у Карпатах. Окремі громадські діячі з крику навколо лісу зробили для себе піар-кампанії для майбутніх виборів. І їх уже мало цікавить результат. Для них головне — процес. Це добре усвідомили ті, хто керує цим процесом. Для завзятих активістів влаштовують пікети, прес-конференції, дають їм відписки. Але ні на йоту не зупиняють рубки і відправки лісу за кордон.

Те, що твориться з лісом на Буковині, одного разу навіть змусило найвище міліцейське керівництво області бити на сполох. Генерали, полковники, вищий командний склад міліції зібрали прес-конференцію, на якій гнівно засудили варварство у лісах і закликали громадськість стати на захист природних багатств України та Буковини. Наголошую, до цього закликали керівники міліції. Вони ж-бо знають, що говорять. Бо без міліцейського керівництва провертати такі оборудки з лісом на Буковині неможливо. Тільки ось шкода, що керівництво не теперішнє, а те, яке було раніше. Вони знають, про що кажуть. Тоді воно мало вплив і важелі зупинити варварів лісу. Зараз ці важелі — в інших руках.

Коли я на станції «Чернівці» нарахував 246 вагонів з кругляком, які відправлялися до Румунії, і забив тривогу, відразу надійшли нам заспокійливі листи від керівництва управління лісового господарства Чернівецької області:

«Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства висловлює подяку шеф-редактору видання «Час» за активну громадянську позицію та зацікавленість роботою лісового господарства. Водночас інформуємо про наступне. Вагони із лісопродукцією, які зафіксовані паном Кобевко на залізничній станції «Чернівці», не належать у повному обсязі тільки лісогосподарським підприємствам Чернівецької області. Лише два лісгоспи везуть деревину через цю станцію, для решти подібний маршрут перевезення продукції є економічно недоцільним.

При зовнішньому огляді продукції у вагонах видно, що там є деревина сосни, яку в Чернівецькій області вирощують тільки у декоративних цілях. Тобто та лісопродукція, яку бачать чернівчани на залізничному вокзалі, транспортується переважно з інших областей країни.

Державні лісогосподарські підприємства, які везуть продукцію лісозаготівлі через вказану станцію, за січень-лютий експортували усього 3,7 тис. кубометрів пиловника малих діаметрів та балансів, а також 2,2 тис. кубометрів техсировини. Кошти, отримані за реалізацію, спрямовано на проведення лісогосподарських робіт.

Повідомляємо, що у Чернівецькій області лісове господарство ведеться згідно з вимогами чинного законодавства, а використання лісових ресурсів здійснюється раціонально. Чернівецьке ОУЛМГ координує роботу підпорядкованих підприємств у напрямі суттєвого зменшення обсягу експорту деревини. Так, за 2 місяці 2015 року, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяг поставки деревини закордонним партнерам зменшено майже на 19 тис. кубометрів. Ця деревина виставляється на публічні аукціонні торги з продажу необробленої деревини для задоволення потреб у сировині місцевих деревообробників».

Хоч цей лист надіслано прес-службою ЧО УЛМГ, але нею не підписано. Не підписав його і сам керівник управління лісомисливського господарства Буковини пан Ковальський. Щось їх таки стримує. Напевне, самі не впевнені, що повну правду сказали. Бо куди не крути, а від скажених фактів-свідчень грабунку України ми нікуди не можемо подітися. Навіть якщо не тільки з нашої, а й з інших областей везуть кругляк за кордон, — хіба ті області не є українськими? Хіба у них не знищуються ліси?!

Вадул-Сірет. Там побудовано спеціальний паркан, аби приховати відвантаження вагонів з кругляком. Це фото зроблено 24 березня 2015 року пообіді. Завантажено бук і дуб. А всі кажуть «сосна», «сосна»... Дубова у нас сосна.

Щоправда, тут трохи сумніву таки залишається. На зустрічі громадських активістів у прокурора було сказано, що ліс-кругляк до Чернівців привезли з Івано-Франківської області. Саме цей факт змушує засумніватися у правдивості сказаного. Бо на Прикарпатті останніми роками діє жорсткий мораторій на вивіз необ-робленого лісу за межі області. І цього мораторію там, на відміну від Буковини, дотримуються.

А на рахунок сосни: не все те сосна, що «буком» зветься. Аби різні керівники не робили з нас «олухів царя небесного», то довелося нашим кореспондентам їхати на кордон, на станцію «Вадул-Сірет». Там вантажаться десятки вагонів з лісом. І що ми бачимо?.. (на світлині).
Найкращий і найвідбірніший буковинський бук повантажений на вагони і готовий до відправки в Румунію. А там з нього зроблять шпон. А з шпону зроблять меблі, які продадуть у сотні разів дорожче, ніж купили у наших контрабандистів сировину.

І щодо контрабандистів. Кажуть, що багатьох їх уже відсторонили від лісу та цигарок. Але схеми залишилися. А на схеми сіли інші люди. Їхніх прізвищ я ще не знаю. Бо у них як на війні – під псевдами ходять. Були «зєльониє», «сєдиє» і «курятники», а тепер стали «слоники», «жоріки» і «кабанчики». Святе місце на колії пустим довго не буває.

Петро КОБЕВКО

Від редакції. 2 квітня відблася сесія Чернівецької обласної ради. Депутати спробували зупинити грабунок лісів на Буковині. Виправдовувати словами те, що не зроблять, уже пізно. Якщо депутати і керівництво влади не вживуть кардинальних заходів щодо збереження лісів у Карпатах, то народ має право прогнати їх всіх геть. І методи для прогнання можуть бути різними. Аж до найрадикальніших.

Інф.: chas.cv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh