День Святої Трійці, який ще називають П’ятидесятницею, Днем зіслання Святого Духа, Зеленими святами або Зеленою неділею, цього року припав на 12 червня
Про походження свята, традиції та заборони цього дня розповість Еспресо.Захід.
Трійця – велике християнське свято, у православ'ї входить до числа дванадесятих свят, тобто 12 найбільших, а в католицизмі має найвищий статус торжества.
Назву Зіслання Святого Духа свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, як це обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Тож це свято також на честь дня, коли Господь уперше проявився людям у трьох своїх іпостасях як святої Трійці – як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. Відзначають у неділю, сьомого тижня після Великодня. Звідси ще одна назва свята – П'ятидесятниця.  

Історія свята

За біблійними розповідями, коли в Єрусалим прибуло багато людей на святкування Шавуота, апостоли та Марія перебували в світлиці у будинку на Сіонській горі. З ними також були учні Христа й перші віряни. Несподівано на кожного апостола та на Марію зійшов Дух Божий у вигляді язиків полум'я, і вони отримали здатність говорити мовами, яких раніше не знали. Через це зчинився галас, який привернув увагу знадвору. Апостол Петро вийшов на ґанок і оголосив, що Дух Божий зійшов на апостолів, тож вони можуть проповідувати вчення Христа для різних народів. Їхні промови переконали кілька тисяч людей прийняти хрещення.

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія існування святої вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть походження всі сучасні християнські громади на Землі. Свято Трійці також позначає завершення земних справ Господа, потрібних для спасіння людства від гріха, позаяк Бог цього дня з'явився в усіх трьох іпостасях перед людьми.

Традиції та заборони Трійці

Назва Зелені свята відображає дохристиянський культ рослинності. Звідси пішла традиція на Трійцю прикрашати домівки зеленню й живими квітами: любистком, гілками дерев (найчастіше – липи та клену), травами, чебрецем, м'ятою.

Віряни цього дня зранку йдуть до церкви на одну з найбільш урочистих служб у році. Після Богослужіння освячують квіти і трави. Потім відзначають свято у колі близьких, а також ходять один до одного в гості. Цього дня думки мають бути світлими та добрими.

Зелені свята вважають гарним часом для сватання та заручин.

Існують цього дня й заборони. Зокрема, не можна:

Проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. Наші пращури вважали, що цього дня вона святкує свій день народження.

Рубати чи спилювати дерева. Особливо обережно потрібно ставитися до дерев на зелені свята. Березу, горобину та вербу часто використовують у ритуалах на Трійцю.

Гуляти в лісі. За народними повір’ями на зелені свята в наш світ приходять міфічні істоти – мавки та русалки.

Купатися. Існує повір’я, що в період трьох днів не можна купатися у водоймах, адже хитра русалка може затягнути на дно.

Виконувати будь-яку домашню роботу.

Інф.: zahid.espreso.tv


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh