Сьогодні о 17:25 за київським часом з мису Канаверал (штат Флорида) компанія SpaceX запустить український космічний апарат "Січ-2-30"  з ракетою-носієм Falcon 9 в межах місії Transporter 3.
"Січ-2-30" має від’єднатися від розгінного блоку на круговій орбіті висотою 500 км та нахилом 97,25° через 1 годину 23 хвилини та 2 секунди після відриву ракети від стартового столу.
За планом це повинно статися о 18:48 (київський час).
Трансляцію події забезпечить компанія  SpaceX:

Супутник буде першим за останні 10 років українським апаратом дистанційного зондування Землі.

“Січ-2-30” виготовлено конструкторським бюро “Південне” (місто Дніпро) для моніторингу використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих.

Окрім того, за допомогою нього можна буде отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.

Дебют програми SpaceX з пакетних запусків малих супутників відбувся майже рівно рік тому: 24 січня 2021 року в місії Transporter-1 ракета винесла на орбіту 143 апарати. Transporter-2 із 88 супутниками запустили 30 червня. Цьогорічна місія Transporter-3 – 105 апаратів (орієнтовно).

Місяць тому, 8 грудня 2021 року супутник вирушив з аеропорту “Бориспіль” до США, в космічний центр імені Кеннеді для підготовки до запуску.

Довідка. Супутник розроблявся під назвою “Січ-2-1”, потім він був перейменований у “Січ-2-30”, оскільки його планували запустити до 30-річчя незалежності України. Супутник є дещо покращеною версією Січ-2, який, був дещо доробленою версією EgyptSat-1. Маса супутника – 180 кг.

Висота ракети Falcon 9 – близько 70 м, діаметр ступенів – 3,66 м, носового обтічника – 5,3 м; маса без палива ~ 29 т, з повною заправкою – до 549 т. Перший ступінь обладнаний дев’ятьма двигунами Merlin 1D, другий – одним Merlin 1D Vacuum

Рівно 115 років тому 12 січня в Житомирі народився Сергій Корольов, який пізніше увійшов в історію як конструктор ракетно-космічних систем в Радянському Союзі. Деякий час українець був в’язнем при СРСР, але згодом під його керівництвом запустили перший штучний супутник.
Американська аерокосмічна компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска залучила 337,4 мільйонів доларів на акціонерне фінансування.
Улітку 2022 року учні одеського Рішельєвського ліцею проведуть наукове дослідження в одному із космічних проєктів Ілона Маска. Дослідження стосується вивчення кристалів солі в умовах земних та невагомості.

Інф.: bykvu.com


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh