Стрітення Господнє за Юліанським календарем відзначаємо 15 лютого (за Григоріанським — 2 лютого)
На празник Стрітення, за традицією, вірні посвячують у церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.
Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.
Першу згадку про святкування празника подає паломниця С. Етерія у своєму щоденнику, де називає його "40 днем після Богоявлення".
Москва переоцінила свій вплив на православний світ. Що це означає для України і чим загрожує патріарху РПЦ Кирилу
Російська православна церква (РПЦ) хотіла провести 20 лютого собор церков у йорданському Аммані, щоб підняти на ньому питання "церковного розколу", зірвати процес визнання ПЦУ й оскаржити першість Вселенського патріархату. З собором не вийшло: найбільші церкви відмовилися легалізувати плани Москви. Що це значить і чим загрожує (чи ні) російському патріарху Кирилу - розбір LIGA.net.
CЬОГОДНІ БОГОЯВЛЕННЯ СВЯТКУЮТЬ ЗА ЮЛІАНСЬКИМ КАЛЕНДАРЕМ
Свято Богоявлення, яке в народі називають ще Водохрещенням, за Юліанським календарем відзначають 6 січня (19 січня — за новим стилем), воно завершує цикл Різдвяних свят. Йдеться про хрещення Ісуса Христа в ріці Йордан, під час якого Христос об'являє себе як Месію і Спасителя.
Як минув рік для Православної церкви України після отримання Томосу
Українська церква - незалежна, самостійна та єдина уже рік.
Саме цього дня 2019 року, українці отримали важливий церковний документ - Томос.
Як же пройшов цей рік для ПЦУ – йшлося у сюжеті випуску ТСН.19:30 за 6 січня 2020 року:
Різдву передує чотиритижневий піст – час духовного очищення
Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту.
Святвечір із 12 пісними стравами має не тільки глибокі змістом церковні відправи, але передусім він багатий у нашому народі на cповнені символіки обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів. Загалом традиції святкування надвечір’я Різдва носять однаковий характер по всій Україні, а відмінність у південних та північних областях пояснюється впливом інших культур.
Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній напередодні Нового року закликає усіх робити добро щодня - і тоді “весь рік буде для нас щасливим, бо буде духовно корисним”.
Про це митрополит Епіфаній написав на своїй сторінці у Facebook.
"Для кожного з нас рік, який завершується, був багатий на різноманітні події: на радість і сум, на здобутки і втрати, були добрі і, як ми звикли казати, погані дні… Але, за словами святителя Іоана Золотоустого, день буває поганий чи хороший не за своєю природою, а через нашу щирість чи байдужість. Бо день від дня нічим не відрізняється, і якщо ми робимо добро, то для нас день буде добрим та корисним, якщо ж ні – то поганим і матиме відповідні наслідки.
Сьогодні більшість світу відзначає Різдво Христове
Чому на Заході Різдво 25 грудня, а у нас аж 7 січня? Пояснюємо ‒ коротко і швидко!
Насправді, і православні, і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Хоча ця дата народження Ісуса Христа – умовна. Ані в Біблії, ані в жодному документі її не знайти.
24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, мають Святу Вечерю
Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву.
Увечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку,
У сучасній Україні це свято найбільше чекають діти
Серед празників на честь святих на особливу увагу заслуговує вшанування св. Миколая – опікуна воїнів, подорожуючих, студентів, моряків та лучників.
В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Св. Миколая, які вони зранку знаходять під подушками, нечемні ж отримують різки.
ПЦУ сьогодні проводить архієрейський собор з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на сьогоднішньому засіданні архієрейського собору Православної церкви України (ПЦУ) повідомив про юридичне припинення існування УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Про це у Facebook написав речник церкви архієпископ Євстратій Зоря.
"На засіданні архієрейського собору митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій "Київська патріархія УПЦ КП" та "Патріархія УАПЦ", - повідомив Зоря.
|
|