Ватикан призначив дату виборів нового Папи
Білий дим над Сікстинською капелою може розвіятися вже 12 березня. Нового Папу Римського буде обрано за правилами, встановленими апостольською конституцією. Згідно з особливим рескриптом, наступник Бенедикта XVI повинен буде набрати не менше двох третин голосів учасників конклаву.
Конклав з обрання нового Папи Римського відкриється у Ватикані 12 березня. Відповідне рішення було прийнято на загальній конгрегації (нараді) кардиналів римсько-католицької церкви, яка пройшла увечері 8 березня і в якій взяли участь всі 115 кардиналів-вибірників.

Згідно з апостольською конституцією "Universi Dominici gregis" ("Вся паства Господа"), яку в лютому 1996 року видав Іоанн Павло II, понтифік має бути обраний на зборах кардиналів, вік кожного з яких не перевищує 80 років.

Наразі Кардинальська колегія нараховує 208 членів, з яких лише 117 є виборцями.

При цьому очікується, що в березневому конклаві візьмуть участь 115 кардиналів-вибірників. Згідно з особливим рескриптом "motu proprio", підписаним Бенедиктом XVI в червні 2007 року, його наступник має набрати не менше двох третин голосів учасників конклаву.

Раніше офіційний представник Святого престолу Федеріко Ломбарді не виключив, що вже в Пальмову неділю, яку католики цього року відзначають 24 березня, Музей католицька церква може знайти нового предстоятеля.

У Ватикані діє режим "вакантного престолу", що почався 28 лютого після того, як 265-й Папа Римський Бенедикт XVI завершив своє служіння в якості понтифіка.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh