Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що продовжуватиме підтримувати Росію у війні проти України, оскільки вони є союзною державою і мають єдину армію.
Агресію РФ щодо сусідньої країни він виправдовує виставленням бар'єру проти "знущання над росіянами та російською людиною".
Про це самопроголошений білоруський лідер сказав, виступаючи 3 липня на церемонії покладання вінка у меморіальному комплексі "Курган слави" в Мінській області. Його слова процитувало держінформагентство БЕЛТА.

"Нас сьогодні дорікають у тому, що ми єдина країна у світі підтримуємо Росію в її боротьбі проти нацизму… Ми підтримували і підтримуватимемо її. І ці вимоги смішні та сумні. РФ – це найближча держава у світі, де живуть наші брати, рідні брати", – висловився Лукашенко.

Він поскаржився, мовляв, трагедія білорусів лише в тому, що вони опинилися між зіткнення "двох братніх народів" – росіян та українців. У цій ситуації, вважає політик, "правда на боці братської йому Росії".

Те, що Білорусь одна підтримує росіян у їхніх діях, тоді як з того боку боротьби – майже півсотні, які "фактично воюють проти РФ в Україні", він назвав несправедливим балансом.

Лукашенко збирається й надалі підтримувати російських окупантів у війні проти України
"Ті, хто нам дорікають, ви що не знали, що у нас найтісніший союз із Російською Федерацією? З державою, з якою ми будуємо єдину, потужну, незалежну союзну державу... І що вони не знали, що у нас створено вже давно єдине угруповання збройних сил. Фактично єдина армія", – категорично заявив Лукашенко.

Він зізнався, що участь Білорусі у війні проти України була визначена ним особисто та вже давно. Він нагадав, що в перший день вторгнення російських військ дав зрозуміти, мовляв, нікому "не дозволить стріляти в спину російській людині". Цим невизнаний білоруський лідер пояснює, чому його збройні сили "зайняли оборону від Брестської фортеці до південних кордонів".

"Щоб не допустити цього удару в спину росіянам з боку натовських військ. Вони нам цього пробачити не можуть. І для нас сьогодні це виявилося найважливішим напрямом. Ви знаєте про ухвалені рішення блоку НАТО про збільшення чисельності збройних сил у Східній Європі вдесятеро. Навіщо у мирний час? Для того, щоб воювати. А ми робитимемо все для того, щоб вистояти та перемогти", – розмріявся Лукашенко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше нелегітимний президент Білорусі говорив, нібито воювати проти України Мінськ нібито не хоче, і його країні ця війна не потрібна. Водночас він звинуватив Київ у намаганнях "втягнути білорусів у бойові дії".

Білоруський опозиціонер, ексдипломат та старший дослідник "Центру нових ідей" Павло Мацукевич вважає, що армія Білорусі поки не взяла участі у війні проти України на боці агресора лише тому, що глава Кремля Володимир Путін ще не просив про це Лукашенка. Якщо ж це відбудеться, то білоруський диктатор без вагань погодиться на вторгнення.

Марина Ліснічук
Інф.: obozrevatel.comКоментарі

 

Add comment

Security code
Refresh