Герби не обирають і не створюють, їх успадковують, - Юрій Савчук
Незабаром, 22 січня 2018 року виповнюється 100 років від Дня проголошення Незалежності Української Народної Республіки – першої в новітній історії Української держави.
Понад 25 років тому, 22 серпня 1992 року, Україна визнана правонаступницею УНР. Україна успадкувала від Української Народної Республіки Гімн "Ще не вмерла", жовто-блакитний прапор (хоча досі чомусь використовується синьо-жовтий), Герб Тризуб.

При затвердженні Державного Герба України відбулася підміна: на Гербі УНР Тризуб розміщувався на овальному щиті, а на сучасному Гербі України несподівано з’явився інший щит, загострений унизу (старофранцузький).

Оскільки геральдика як наука має в основі правове начало, то зображення герба не може обиратися довільно. Слово «герб» походить з німецької мови, у якій воно (die Erbe) означає «спадщину». Тобто герби не створюються чиновниками, а успадковуються. Тризуб раніше ніколи не вживався на такому щиті, як тепер.

З відновленням Незалежності України Герб без змін мав бути успадкований від УНР. Але, на жаль, цього не сталось.

Кореспондент порталу «Воля народу» звернувся за коментарем до відомого українського історика-геральдиста Юрія Савчука, фахівця у галузі спеціальних історичних дисциплін, зокрема геральдики та вексилології, лауреата стипендії для молодих вчених Президії НАН України, кандидата історичних наук, який 25 років займається дослідженням української державної символіки:
Чи не вважаєте Ви, що Україна як правонаступниця УНР мала б успадкувати Герб УНР без змін?

Юрій Савчук:
- Так. Герби не обирають і не створюють, їх успадковують. Сучасний Герб України еклектичний, він штучно розміщений не на тому щиті. З історико-геральдичної і правової точки зору Україна мала успадкувати Герб Української Народної Республіки.

Отже питання утвердження правдивої української державної символіки залишається відкритим.

Інф.: ВН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh