Про це завила 28 травня в черговому випуску програми «Свобода слова» на каналі ICTV власкор по Україні газети «Комсомольская правда» та спецкор у газеті «Комсомольская правда» в Украине» Ольга МУСАФІРОВА. Темою програми було мовне питання в Україні.

Ольга Мусафірова (українською мовою): «На початку я хотіла б зробити невеличке зізнання. Я російськомовна громадянка України, яка все життя працює в російськомовній пресі. Я не зазнаю жодних утисків з мовного питання (оплески в студії). Я не зазнаю жодних утисків у своїй родині, так само і члени моєї родини. І я дуже б просила, аби це моє право мені ніхто не допомагав захищати.

(Далі О. Мусафірова продовжила російською мовою – подаємо в перекладі, ВН).
Можливо, такі мої міркування виникли тому, що я не сакралізую мову, я не політизую її, і я в цій площині не визначаю, хто мені друг, хто мені ворог. Для мене важливо, що людина робить, а не якою мовою вона говорить. І ще одна репліка: існує дуже цікава теорія мовна, відповідно до якої модною, тобто мовою, що активно використовується, визнається та мова, завдяки якій відбувається прорив у науці, в техніці, у високих технологіях. Спрощено кажучи, це та мова, на якій пишуться інструкції для електричних чайників і Ай-Падів. Так от, якщо подивитися в цьому зв'язку, то ні українська (на превеликий жаль), ні російська мова не є такою модною мовою, що активно розвивається. І, можливо, нам варто приділити більше уваги все ж основним речам: розвитку України для того, щоб українська мова стала активно і з любов’ю розвиватися (оплески в студії).  

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh