ІНШИЙ, НІЖ НА 10 ГРИВНЯХ: УЧЕНИЙ СТВЕРДЖУЄ, ЩО ЗНАЙШОВ СПРАВЖНЄ ЗОБРАЖЕННЯ ГЕТЬМАНА МАЗЕПИ
Портрет гетьмана намагаються відновити з історичною достовірністю і художники.
Українські науковці відшукали 12 прижиттєвих портретів Івана Мазепи і з’ясували, що на них він геть не схожий ані на зображення на 10-гривневих купюрах, ані на звичні картинки у підручниках з історії. Гетьмана намалювала художниця Наталя Павлусенко після кількох років підготовки і зіставлення існуючих зображень, ішлось в сюжеті ТСН.19:30.

За легендарного козацького ватажка раніше приймали і литовського гетьмана Павла Сапєгу, і гетьмана Пилипа Орлика, і молодого князя Потьомкіна. Але реальні зображення Мазепи науковець Сергій Павленко відшукав на стінах Троїцької церкви у Києво-Печерській лаврі. Вчений твердить, що тільки нещодавно  реставратори і археологи підтвердили датування малюнків кінцем ХVII століття, адже раніше вважалося, що розписи на 50 років молодші, тому Мазепи на них бути не могло.
"Це 1696 рік – це йому було в районі 56 років, але ці художники ще намагались їм надати молодшого віку. Ніхто не стер Мазепу, тому що Мазепу пам’ятали вже такого сивого, сивобородого", - пояснив Павленко.

Інф.: tsn.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh