alt24 липня Україна прощається з великим актором європейського рівня Богданом Ступкою. Його називають гетьманом українського кіно. Він зіграв таких видатних гетьманів України як Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, Івана Брюховецького.
А завтра, 25 липня - 325 річчя важливої історичної події - отримання гетьманської булави Іваном Мазепою, якого зіграв Богдан Сильвестрович у фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу».

Обрання Генерального писаря Івана Мазепи Гетьманом України відбулося 25 липня 1687 року на скликанні Коломацької ради (неподалік від Полтави). Його гетьманство було найдовшим за всю історію – Мазепа протримав гетьманську булаву 22 роки.
Мазепа був одним із найосвіченіших людей того часу. Він зробив неоціненний внесок у відродження України, в її політичний та культурно-економічний розвиток. Саме гетьман Іван Мазепа об’єднав Правобережжя та Лівобережжя України, побудував цілу низку православних церков, надав Києво-Могилянському колегіуму статус академії. Зовнішню політику Мазепа спрямовував на максимальну автономію України від Росії.
Помолимось за гетьманів України.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh