Урочисте відкриття намічене на 4 листопада
На Боровицькій площі в Москві почали встановлювати пам'ятник київському князю Володимиру (скульптор - Салават Щербаков).
Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РИА Новости, в центр російської столиці скульптуру привезли на вантажних платформах із підмосковних Хімок, де її відливали. Доставили пам'ятник не цілком, а розділеним на кілька частин: фігура князя, рука, хрест і поли плаща. Зварюють бронзову скульптуру вже на місці.
Крім фігури самого князя, єдине ціле з монументом становлять багатофігурні барельєфи трьох тематик: хрещення Володимира, прийняття православ'я на Русі і об'єднання земель.
Висота пам'ятника разом із постаментом становитиме майже 20 метрів.

На створення пам'ятника пішло 25 тонн бронзи. Приблизно стільки ж важить і внутрішній каркас, зроблений з спеціально обробленої сталі. Встановлювали скульптуру за допомогою величезного крана вантажопідйомністю 500 тонн. Сам пам'ятник, поміщений в особливий "футляр" (кондуктор), важив близько 75 тонн.

З боку Кремля і Олександрівського саду до нього вестимуть напівкруглі східці, а від будинку Пашкова - невелика доріжка.

Роботи зі зварювання та встановлення пам'ятника займуть кілька днів, після чого будмайданчик має перетворитися на зелений газон. Урочисте відкриття намічене на 4 листопада.

Інф.: ua.censor.net.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh