altХто стріляє в опозицію?
8 лютого скоєно замах на заступника голови "Української республіканської партії" Олександра Ушинського (на фото). Як свідчить інформація, розповсюджена в заяві УРП, приблизно о 17-годині на перехресті вул. Лумумби та пр. Дружби народів у Києві невідома особа з автомобіля, що проїжджав, вистрелила з пістолета в бік О. Ушинського.
Як повідомив сам Ушинський, спочатку його підрізав джип чорного кольору номер АА 00-20. Після цього невідомий опустив скло автомобіля і здійснив два постріли.
Заступник голови УРП не постраждав. Однак факт залишається фактом: стріляли. Причому, це вже не перший за останній час випадок, коли Олександру Ушинському загрожувала реальна небезпека.

Ось текст іншої заяви УРП, зробленої майже три місяці тому:

«22 листопада 2011 р. о 19 годині заступник голови УРП О.Ушинський перебував на Майдані Незалежності на мітингу з нагоди Дня Свободи. Після завершення мітингу, за допомогою невеликого гучномовця він привітав киян і гостей Києва зі святом та закликав 26 листопада вшанувати пам’ять жертв голоду-геноциду в Україні, звернувши при цьому увагу присутніх, що влада, всупереч рішенню суду, забезпечила проведення провокативного мітингу одіозного політика п.Калашнікова.

У момент його виступу кілька десятків осіб у чорному камуфляжі і без опізнавальних знаків оточили автомобіль, біля якого виступав О.Ушинський, вихопили з його рук мікрофон та пошкодили підсилювач. Після цього кілька чоловік схопили О.Ушинського за руки і перекинули через паркан на проїжджу частину вул. Хрещатик. Люди в чорному, завдаючи максимального фізичного болю, затягли волоком О.Ушинського у мікроавтобус і поклали його у проході між сидіннями, обличчям у підлогу. Один з нападників душив О.Ушинського за горло, двоє інших колінами видавлювали повітря з легень. Знущання продовжувались біля тридцяти хвилин.

Після цього О. Ушинського в автозаку доправили до територіального відділку міліції Шевченківського району, де на нього, на вимогу невідомої особи у цивільному, яка відмовилася відрекомендуватися, було складено адміністративний протокол.

Вимагаємо від прокурора м.Києва, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини встановити осіб, які завдали тортур і принижували людську гідність О. Ушинського, та притягнути їх до кримінальної відповідальності.»

Як ви мабуть уже здогадалися, до кримінальної відповідальності винних досі ніхто не притягнув. Малоймовірним видається й те, що цього разу правоохоронні органи, зайняті останнім часом, переважно, боротьбою з мітингами та охороною біг-бордів із зображеням Януковича, стануть захищати пересічного громадянина, тим більше, якщо він належить до опозиційної партії. Тож, судячи з усього, висновки щодо причин злочинів, скоєних проти Олександра Ушинського, доведеться нам робити самотужки.

Окрім того, що О.Ушинський є заступником відомого ще з радянських часів політв’язня та борця за незалежність України Левка Лук’яненка, він також є виконавчим директором Асоціації дослідників голодоморів в Україні. Отож, складаймо все докупи: в опозиції перебуваєш, міліції не боїшся, Голодомор досліджуєш, а ще – маєш сміливість виступати коли «віщає сам Калашников»! Такі громадяни, вочевидь, нинішній владі не потрібні. А вже про різного роду українофобів, котрі останнім часом почуваються в Україні справжніми господарями, і говорити годі. Вони, судячи з коментарів, які вже з’явилися в Інтернеті під інформаціями про замах на О.Ушинського, взагалі хотіли б перебити всіх українських патріотів.

Звичайно, поки що це лише припущення – версія. Але чим вона гірша від банального пояснення стрілянини на вулицях столиці якимось там «побутовими розборками» чи хуліганством, на що, за звичкою, скоріш за все й будуть повертати правоохоронці?

Утім, аби краще розібратися у ситуації, ми звернулися за коментарем до іншого заступника Української республіканської партії – Ростислава Новоженця.

«Вважаю, що події 22-го листопада і 8 лютого навколо Олександра Ушинського між собою тісно пов’язані. Адже Ушинський після побиття на Майдані Незалежності минулого року звернувся у правоохоронні органи з вимогою покарати нападників, - сказав Ростислав Новоженець. – Як стало відомо, тоді в затриманні Ушинського брали участь бійці спецзагону з Чернігівської області. Влада, хай і неохоче, але змушена вести слідчі дії.

Не забуваймо, що в правоохоронних органах також точиться конкурентна боротьба, що загострилася навіть на нижчому рівні після того, як їм різко підняли заробітну плату і наділили додатковими повноваженнями. Тут може і не спрацювати приказка «крук крукові око не вибере». Тому, аби покласти край слідчим діям, самі ж «правоохоронці» могли вдатися до залякування Ушинського.

Інакше, як намаганням залякати його, вчорашні постріли не можна трактувати. Ушинський є одним із найактивніших діячів Української республіканської партії. До речі, - автор першого в Україні пам’ятника жертвам Голодомору (1988 р.). Незмінний учасник численних опозиційних акцій. Без сумніву, постріл в Ушинського – це постріл в УРП, постріл в усю українську опозицію», - завершив Р.Новоженець.

Інф. Дух волі
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh