Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon History

Бій під Крутами - це була перемога українців, а не поразка, - Володимир В'ятрович

Відновлення національної пам’яті – це не лише відкриття незнаних, забутих чи раніше заборонених сторінок минулого. Це і їх суттєве переосмислення.
Саме це відбувається нині із подією, що сталася 29 січня 1918 року.
Пам’ять про Крути повернулася в Україну із відновленням незалежності в 1991-му. Але протягом двох десятиліть бій згадували як трагедію чи навіть поразку. Оборонці станції загинули, більшовики продовжили наступ на Київ. Ось що говорили про Крути.
 

У російський "Гохран" з України було вивезено тонни національних реліквій і скарбів (ВІДЕО)

У пошуках зниклих скарбів української нації
Корону Богдана Хмельницького та інші українські національні реліквії було вкрадено російськими спецслужбами.
У новій документально-історичній стрічці команда проекту шукає гетьманські клейноди, що підтверджують українську державність, і спростовує деякі роками нав'язані міфи про козаків. Одна з реліквій, яка зникла з України - серце Гетьмана Кирила Розумовського. Під час його похорону було проведено унікальне таїнство з обмеженим колом посвячених. З тіла забрали серце. У фільмі-розслідуванні телеканалу 1+1 "Скарби нації" Акім Галімов разом з прямим нащадком Гетьмана - графом Грегором Розумовським - спробує знайти цю та інші українські реліквії і повернути їх на місце.
 

Найважливіші ювілейні події 2019 року

Про "маяки" історії і шлях у майбутнє
100-річчя Злуки — проект внутрішньо української інтеграції.
Вступаючи в рік 2019-й, "День" пропонує визначитись: які ювілейні події цього року є для нас найважливішими. При цьому можна не виокремлювати якусь одну конкретну «знакову» дату, але намітити одразу декілька «віх», які можуть бути «маяками» історії, векторами у майбутнє.
 

Сьогодні 110-річниця з дня народження Степана Бандери

Цікаві факти з життя найвідомішого націоналіста України
Цього року ювілей українського провідника буде відзначатися на офіційному рівні, згідно з постановою Верховної Ради. 1 січня, Україна святкує 110-річницю з дня народження одного з найвідоміших українських діячів, головного ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху XX століття та голови проводу Організації українських націоналістів Степана Бандери. Зазвичай, 1 січня тисячі націоналістів за традицією влаштовують смолоскипну ходу в багатьох містах по всій Україні. Треба відзначити, що оцінки Степана Бандери як у Росії, так і в Україні вкрай полярні.
 

Як Московська церква перебрала у 1686 році верховенство над українською церквою, - експерт

Рік 1686-й: із Константинополя до Москви
Чому й за яких обставин 332 роки тому таке рішення було прийняте.
У 1924 році патріарх Константинопольський Григорій VII у томосі про дарування автокефалії Польській православній церкві написав: "Перше відокремлення від Нашого Престолу Київської Митрополії і Православних Митрополій Литви та Польщі, залежних від неї, а також приєднання їх до Святої Московської Церкви відбулося не за приписами канонічних правил, також не було дотримане все те, що було встановлене стосовно повної церковної автономії Київського Митрополита,
 

Рюриковичі: хто вони насправді? - історик

Доступною мовою про 700-літнє правління Рюриковичів
Усім відомо, що правителі Київської Русі належали до династії Рюриковичів. Ми знаємо їхні імена та діяння. Але яким було їхнє походження? Який сенс варто чи не варто вкладати у поняття "династія Рюриковичів"? Зрештою, як вони самі себе називали та сприймали? Одне слово, хто вони? Ці питання здавна викликають бурхливі дебати, стають предметом історичних маніпуляцій та зачіпають тонкі струни патріотичних почуттів кількох східноєвропейських націй. І саме цим питанням було присвячено лекцію "Рюриковичі: хто вони насправді?".
 

20 листопада, 101 рік тому, було проголошено ІІІ Універсал Української Центральної Ради про створення УНР

УНР тоді вперше закондавчо закріпила права національних меншин
Цього дня 1917 року на засіданні Малої ради був оприлюднений ІІІ Універсал Української Центральної Ради, де проголошувалося створення Української Народної Республіки (УНР).
Відповідно до ІІІ Універсалу, верховним законодавчим органом УНР залишалась Українська Центральна Рада, до складу якої входили і представники національних меншин України.
 

320 років тому на території сучасної Львівщини Петро І уклав договір із Польщею про війну проти Швеції

Сьогодні, 13 серпня, 320-та річниця історичного моменту
У 1698 у Раві-Руській Жовківського району, що на Львівщині, російський цар Петро I уклав договір із Польщею про спільну війну проти Швеції.
Андрій Галушка, науковий редактор “Terra Ucrainica. Історичний атлас України та сусідніх земель” зазначає: Петро І  і Август вважали, що король-підліток Карл ХІІ не зможе ефективно опиратися атаці одночасно з трьох сторін, адже до союзу приєдналася також Данія:
 

У Києві представлять документальний фільм-розслідування, який кардинально змінює погляд на Волинську трагедію (+ВІДЕО)

ДО 75-Ї РІЧНИЦІ ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ У КИЄВІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ГРУПОЮ ДОСЛІДНИКІВ ТА АВТОРАМИ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ
"ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО" (ЛУКАВЕ LUDOBÓJSTWO).
Кожен зможе задати запитання тим, хто досліджував тему з українського боку і тим, хто створив фільм, який кардинально змінює погляд на Волинську трагедію. Історично-документальне розслідування подане у двох частинах:
 

Корюківська трагедія: як за три дні в українському селі знищили майже 7 тисяч людей (ВІДЕО)

В "українській Хатині" фашисти спалили людей у 45 разів більше, ніж у білоруському селі
А всього протягом 1941-1945 років Україна втратила понад 14 млн. своїх громадян.
Українська Корюківка в час Другої світової стала місцем найжорстокішої в світі розправи над мирними жителями. 1943 року Корюківка була величезним селищем, там жило багато забезпечених людей.
 
More Articles...

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2904
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня14042
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця113752
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24136434