Співробітники розвідки США інформували Білий дім, що в їхньому розпорядженні є ще недосліджені дані, пов'язані з джерелом пандемії коронавірусу
Таку новину негативно сприйняли в Китаї.
Про це йдеться в матеріалі The New York Times. У ньому журналісти посилаються на заяви високопоставлених чиновників із американської адміністрації.

Зазначається, що в своєму розслідуванні розвідка має намір використовувати "екстраординарні" комп'ютерні потужності. Так спробують з'ясувати, просочився вірус із лабораторії в китайському місті Ухань або ж поширився внаслідок контактів людей із тваринами.

Водночас напередодні посольство КНР у США виступило з попередженням, мовляв, поновлена американська кампанія, покликана звинуватити Китай в тому, що він є основним джерелом поширення в світі COVID-19, тільки ускладнить боротьбу з пандемією.

"Політизація відстеження походження вірусу, цього суто наукового питання, не тільки ускладнить пошук його джерела, а й випустить на волю "політичний вірус", що серйозно ускладнить міжнародну співпрацю в боротьбі з пандемією", – йдеться в поширеній заяві офіційного представника посольства Китаю.

Він підкреслив, що КНР підтримує всебічне вивчення всіх ранніх випадків захворювання на коронавірус, а також "ретельне розслідування діяльності деяких секретних баз і біологічних лабораторій" в усьому світі.

"Такі дослідження й розслідування повинні бути повними, прозорими і заснованими на фактичних даних, і мають бути доведені до кінця з тим, щоб все стало зрозуміло", – підсумував дипломат.

Нагадаємо: раніше розвідка США не змогла дійти однозначного висновку про походження COVID-19. Американський президент Джо Байден доручив спецслужбам подвоїти зусилля в розслідуванні й через 90 днів надати йому новий звіт.

Як повідомляв OBOZREVATEL, одне з американських видань, посилаючись на секретний звіт розвідки США, написало, нібито щонайменше троє вчених із китайського Інституту вірусології в Ухані перехворіли на коронавірус ще до початку пандемії в 2019 році.

Інф.: covid.obozrevatel.com


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh