В Україні у жовтні вартість електроенергії становитиме 2,64 грн за кВт*годину.
Ті українці, які встановили двозонні лічильники на електроенергію, з 23 години і до 7-ї ранку можуть платити за електроенергію 1,23 грн за кВт*годину.
Як раніше заявляли в Кабміні, вартість електроенергії не підвищуватимуть до кінця опалювального сезону 2024-го. Після цього уряд має розрахувати нову ціну на електроенергію або зберегти чинну вартість. До червня 2023-го тариф на електроенергію в Україні становив 1,44 грн за споживання до 250 кВт*годину, а за споживання більше від зазначеного обсягу – 1,68 грн за кВт*годину.
Чи будуть відключення електроенергії?
До жовтня в усіх регіонах України вже розробили графіки можливих відключень електроенергії. Однак застосовувати їх не будуть доти, доки є така можливість. Багато залежить від того, чи РФ обстрілюватиме об'єкти енергетичної інфраструктури, як це було минулого опалювального сезону.
Однак проблеми можуть виникнути і з генерацією. Її обсяг через повномасштабну війну, тимчасову окупацію Енергодара, на території якого розташована Запорізька АЕС, значно скоротився. Тому різке зростання споживання струму може спровокувати дефіцит: ситуацію, коли генерованого струму не вистачає на задоволення всіх потреб. У такому разі потрібно або купувати струм за кордоном, або відключати частину споживачів.
У Мінсоці відреагували на пропозицію США лібералізувати (дати можливість компаніям підвищувати) тарифи на газ та електроенергію. При цьому в Кабміні підготували вже нову програму субсидій.

Інф.: Obozrevatel

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh