В Україні вже тривалий час діють певні обмеження на валютні операції.
Долари та євро, наприклад, дозволили переказувати за кордон, зокрема, бізнеси можуть робити це для обслуговування зовнішніх кредитів. А от валютні перекази всередині країни можливі тільки між власними рахунками, тобто які належать одній особі, або між близькими родичами, пише Finance.ua.
Через обмеження Нацбанку зараз не можна переказати долари та євро з картки одного банку на картку іншого. Проте є деякі винятки, про які журналісти довідались у «ПриватБанку» та monobank.
Відповідно до Постанови НБУ № 5 від 2 січня 2019 року, валютні перекази можливі між близькими родичами, якщо вони – клієнти однієї фінустанови.
В «ПриватБанку» це – чоловік, дружина, брат, сестра, донька або син. В monobank перелік родичів значно ширший. До нього входять також батьки та опікуни, дідусі та бабусі (до другого коліна), онуки, дядьки, тітки, племінники, а також двоюрідні брати та сестри.
Для здійснення валютного переказу потрібно надати докази родинних зв’язків. Якщо йдеться про подружжя або батьків та дітей, достатньо відповідно свідоцтва про шлюб або народження сина чи доньки.
Якщо ви хочете переказати долари або євро, наприклад, племіннику, знадобляться свідоцтва про народження відправника, отримувача та людини, яка їх пов’язує (наприклад, сестри або брата, з якими у відправника спільні батьки). Зазвичай достатньо надати електронні копії документів, наприклад, в онлайн-чаті. В monobank також можуть попросити номер телефону родича та його ІПН.
Ще один спосіб здійснити валютний переказ в Україні – надіслати кошти з одного свого карткового рахунку на інший. Знову ж таки, зробити це можна в межах одного банку.

Переказати гроші з рахунку однієї фінустанови на рахунок іншої, навіть якщо обидва належать вам, можна через систему SWIFT зі сплатою комісії. В monobank це $12 та додатково 0,5% від суми переказу, проте не більш як $90. В «ПриватБанку» розмір комісії залежить від того, чи це переказ у межах України, чи за кордон. У першому випадку це 1% від суми, але не менш як 420 та не більш як $500 за курсом НБУ. Якщо переказ закордонний, то комісія становитиме 0,5% від суми (не менш як 5 грн та не більш як $500) та додатково $12 за курсом Нацбанку.

Інф.: MC today

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh