Україна обігнала росіян у рейтингу мільярдерів
Донецький бізнесмен, власник System Capital Management Рінат Ахметов став єдиним українцем, який потрапив до рейтингу 100 найбагатших людей планети за версією агенції Bloomberg.
Станом на 23 січня Bloomberg оцінив статок Ахметова у 22,3 мільярда доларів – від початку року він зріс на 5,2% ($1,1 млрд).
Порівняно з даними рейтингу за листопад 2012 року.
Ахметов піднявся з 38-го на 26-те місце, знову випередивши всіх мільярдерів-росіян: найбагатший із них – власник “Мегафону” Алішер Усманов – виявився на 36-й позиції зі статком у $19,8 млрд.
Інф.: vidia.org
Про це заявив український економіст Олег СОСКІН агентству "Новий Регіон". Олігарх Ігор Коломойський спеціально пішов на банкрутство авіакомпанії "Аеросвіт", щоб уникнути її захоплення структурами старшого сина президента Олександра Януковича.
"Коломойський однозначно займається махінаціями, штучно банкрутячи "Аеросвіт". Але це відбувається вимушено, він захищається від спроб Сім'ї забрати у нього ці компанії. Не секрет, що і "Донбасаеро", і "Аеросвіт" хотів у Коломойського забрати старший син Януковича. Така ж ситуація з компаніями Пінчука. Коломойський здійснив кваліфіковане банкрутство, він профі в цій справі, просто штучно банкрутить компанію, щоб її активи перевести на свої ж компанії і уникнути того, щоб їх забрала Сім'я", - сказав співрозмовник агентства.
Провал в економіці України некоректно пояснювати складнощами світової економічної кон'юнктури.
Про це в коментарі DT.UA заявив екс-радник президента з питань макроекономіки (1994-2005), екс-голова ради НБУ (2000-2005) Анатолій Гальчинський. Експерт нагадав, що за даними МВФ, у третьому кварталі 2012 року в США ВВП виріс на 2,5%, Китаї - на 7,4%, Росії і Туреччини - на 2,9%, Польщі - на 1,4%, а в Україні скоротився на 1,3%. У країнах єврозони ВВП зменшився на 0,6%. У цей же період промислове виробництво України скоротилося на 4,2%.
"Україна, по суті, єдина країна світу, яка досі не подолала наслідки падіння економіки у світову економічну кризу 2008-2009 років. Ми так і не вийшли на показник 2007 року - танцювати необхідно від цього", - відзначив Гальчинський.
БАНК ЯНУКОВИЧА МОЛОДШОГО ПРОЦВІТАЄ
Національний банк України (НБУ) перевів з групи невеликих до групи середніх банків Всеукраїнський банк розвитку (ВБР). Про це йдеться в рішенні Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків № 974 від 13 грудня, передають "Українські новини".
Нагадаємо, що головою правління ВБР є Валентина Арбузова - мати глави НБУ Сергія Арбузова, а власником - Олександр Янукович, старший син Президента України
Як повідомлялося, у 2011 році ВБР отримав 20,4 млн. грн. прибутку, збільшивши їх у порівнянні з 2010 роком в 18 разів. Інф.: lenta-ua.net
Такими є результати дослідження Європейської Бізнес Асоціації. Найбільше скарг на фіскальний тиск. Про це повідомляє DW.DE. Щокварталу, починаючи з кінця 2011року, індекс інвестиційної привабливості України лише погіршується, свідчать дані Європейської Бізнес Асоціації.
Нині цей показник становить 2,12 за п’ятибальною шкалою. Це - найнижчий показник за останні чотири роки.
Законодавством Нідерландів створені абсолютно всі умови для іноземних інвесторів
Кажуть, очі - дзеркало душі... Перефразувавши старе російське прислів'я на новий лад, можемо сміливо стверджувати: "Спосіб ведення бізнесу є відображенням характеру його власника".
З цим неможливо не погодитися. Наш характер, наш досвід і звички, накладають свій відбиток на все, чим ми займаємося - від вишивання хрестиком до створення транснаціональної корпорації. На жаль, ми не завжди чинимо згідно з нашим досвідом або заради авторитетних людей, іноді ми просто слідуємо модним тенденціям чи "купуємося" на яскраву упаковку реклами. Сфера бізнесу не стала винятком.
За різними оцінками експертів, в Україні кількість «тіньових» підприємств, що випікають понад тисячі тонн хліба на рік, становить приблизно 3,5 тис. проти 800 легальних.
За офіційними даними, річна випічка хліба в Україні становить 1,7 млн тонн — трохи більше 100 грамів на людину в добу. За даними експертів, реальне споживання хліба в Україні більш ніж у два рази вище — просто неефективне держрегулювання все більше заганяє хлебопекарів у "тінь". Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач аграрного ринку Володимир Чопенко.
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук, професор, для Волі народу
, , Не викликає сумніву, що світова (регіональна) економічна і фінансова кризи були б неможливі, якби не відсталість економічної науки. Фінансово-економічна криза – наслідок кризи економічної науки. Економічна наука надто догматизована та диференційована за "школами". Вона суттєво відстала від потреб світової економіки, макроекономіки держав і навіть від потреб мікроекономіки. Фінансово-економічна криза стала додатковим гальмом науково-технічного прогресу, гальмує розвиток людства і його захист від вже існуючих і майбутніх екологічних, продовольчих та інших проблем-викликів.
Найбільші хімічні підприємства підконтрольні Дмитру Фірташу, закуповують газ у кіпрської компанії-дилера, яка входить до групи компаній, зі сфери впливу олігарха.
За даними DT.UA, чотири найбільших хімічних підприємства зі сфери впливу Дмитра Фірташа - ВАТ "Концерн „Стирол“, ПАТ „Рівнеазот“, ВАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", ВАТ "Азот" — закуповують імпортний природний газ у кіпрської компанії-дилера OstChem Holding Limited, яка входить у групу хімічних компаній Ostchem Group, також підконтрольну газово-хімічного олігарху.
Сума закупівель — 3,35 млрд. грн. Офшорна юрисдикція трейдера дозволяє формувати точку прибутку групи зв'язаних компаній не в Україні, а за її межами — в країнах з так званим "пільговим режимом оподаткування".
За три тижні до виборів влада продасть держчастки ще 16 міськгазів
10-12 жовтня Фонд державного майна України має намір реалізувати на фондових біржах міноритарні держпакети акцій ще 16 газопостачальних компаній.
Як повідомляє офіційне видання ФДМУ Відомості приватизації, 10 жовтня на фондовій біржі Іннекс планується виставити 7,379% акцій ПАТ Гусятингаз, 5,99% ПАТ Монастирськгаз, 3,856% ПАТ Бучачгаз і 10,974% ПАТ Зборівгаз.
За даними видання, 11 жовтня на Східно-Європейській фондовій біржі на продаж виставлять 7,013% держпакету акцій ПАТ Криворіжгаз, 0,708% ПАТ Тернопільгаз, 7,6% ПАТ Рівнегаз, 6,341% Закарпатгаз, 1,357% ПАТ Заліщікигаз і 4,959% Тернопільміськгаз.
|
|