Ажіотаж довкола долара зменшився - курс валюти стабілізувався, незважаючи на тривожні прогнози аналітиків. Глава Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський дав пораду українцям, в яку валюту краще перевести заощадження під час війни, передають Патріоти України.
У середині березня гривня відрізняється стабільністю. Аналітик назвав ситуацію з американською валютою зрозумілою. Він наголосив на тому, що українці здивовані нинішнім курсом долара, який ослаб та не став підвищуватися.
Ситуація на ринку валюти
В Україні тариф на електроенергію можуть підвищити вдвічі (приблизно до 2,5 грн за кВт*годину). При цьому без такого кроку розраховувати на відновлення енергосистеми не доводиться.
Ремонти після ракетних атак РФ, що продовжуються, триватимуть роками. А на них потрібні мільярди гривень та єдина можливість їх отримати – збільшити ціну. Економічно обґрунтована ціна на струм приблизно в чотири рази вища за тариф для населення в 1,44 грн. Наприклад, бізнес, який платить за ринковими цінами, вже за кожну кВт*годину віддає 6,05 грн.
Українська мова програмування «Мавка» все ще в стадії розробки й, за словами Давида, який і є її розробником, не готова до повноцінного використання, експеримент вдався. «Назва походить від моєї любові до Лесі Українки й самого образу істоти та не має стосунку до мультфільму, що недавно вийшов у прокат», — пояснює хлопець.
У вівторок, 7 березня, середній курс купівлі готівкового долара в українських банках, порівняно з понеділком, впав на 6 коп. і складає 38,38 грн.
Курс продажу опустився на 14 коп. до 39,08 грн.
Мінімальний курс купівлі долара у банках становить – 37,8 грн, максимальний – 38,7 грн. Для продажу мінімальний курс також 38,7 грн, максимальний – 39,55 грн.
Мінекономіки переглянуло макропрогноз на 2023 рік, погіршивши зростання ВВП України у 2023 році з 3,2% до 1%.
Про це під час дискусії, організованій Центром економічної стратегії (ЦЕС), заявив заступник міністра економіки України Олексій Соболев.
Прогноз росту ВВП погіршили, насамеред, через припущення, що воєнні дії не завершаться в середині року, а триватимуть "майже цілий рік", заявив Соболев.
"Здається, ми пройшли пік інфляції - вона поступово починає знижуватися. Ми прогнозуємо, що вона з 26,6% у 2022 році зменшиться до 24%", - додав він.
Після індексації пенсій з 1 березня середній розмір виплат перевищить п’ять тисяч гривень.
Про це повідомляє видання «Укрінформ», з посиланням на слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час щорічної пресконференції, присвяченої результатам роботи уряду.
«Індексація пенсій відбулася. Її точний розмір дорівнює 19,7%. Підвищення пенсії відбудеться для 10,5 мільйонів пенсіонерів. Вперше розмір середньої пенсії перетне позначку у п’ять тисяч гривень, тоді як на сьогодні це 4,6 тисячі гривень», - зазначив Шмигаль.
У JavaS cript і TypeScript вже третина ринку. Java пʼятий рік поспіль втрачає популярність. Python після кількарічної негативної динаміки цього року набрав оберти.
Про це свідчать результати дослідження порталу Dou.ua.
Комерційне використання
Цього року найпопулярнішою мовою залишається JavaScript — 19% розробників пишуть нею комерційні проєкти. Далі — Java (14%) і Python (13%).
Остання вперше серед найпопулярніших. З мінімальним відривом за Python йдуть C# і TypeScript.
Україна отримала перший у цьому році транш фінансової допомоги від США у розмірі $1,25 млрд.
Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів за підсумками зустрічі членів Кабміну із міністром фінансів США Джанет Йеллен.
У Мінфіні підкреслили, що грант буде спрямований на відшкодування видатків держбюджету, здійснених для забезпечення соціальних виплат, субсидій ЖКГ та зарплат працівникам державних структур.
 У 2023 році пенсії для українців знову будуть підвищені. Вже у березні уряд проіндексує пенсії на 20%. Під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені в Законі «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Заплановане найближчим часом виведення у ремонти деяких блоків атомної та теплової генерації, а також закінчення паводку може призвести до дефіциту електроенергії, повідомив виконавчий директор енергохолдингу ДТЕК Дмитро Сахарук.
"Ситуація в енергосистемі покращилася через низку факторів, але її не можна назвати стабільною, тому що вже через деякий час у нас плануються регламентні роботи на деяких блоках атомної та теплової генерації, закінчиться повінь, тому ситуація змінюватиметься, і можливо, знову виникатиме дефіцит ресурсу", – сказав він.
|
|