У разі дефолту в США, постраждають ті, хто зберігає свої заощадження в цій валюті за межами Америки. Для своїх громадян вони придумають механізми компенсації, а про громадян України або Росії ніхто дбати не буде.
У разі дефолту про українців з доларами під матрацом ніхто не подбає, кажуть фінансисти.
"Сьогодні десятки мільярдів доларів готівковою знаходяться на руках у населення. По суті, ці кошти виведені з економічного обігу, що знижує ліквідність економіки, призводить до скорочення внутрішніх інвестиційних ресурсів та сприяє зростанню тіньового сектора. Тому держава повинна вжити дієвих заходів на законодавчому рівні з дедоларизації, адже американська валюта сьогодні шкодить і населенню, й економіці", - вважає доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук Надія Циганова.

Крім того, експерт констатує, що у сьогоднішній ситуації в американській економіці долар може очікувати доля радянського рубля, пише Комсомольська правда в Україні.

«Долар може повторити долю радянського рубля. Борги США перевищили всі розумні межі, і нескінченно нарощувати їх не вийде. А в разі дефолту США постраждають, насамперед, ті, хто зберігає свої заощадження в цій валюті за межами Америки. Для своїх громадян вони придумають якісь механізми компенсації, а про громадян України або Росії ніхто дбати не буде», - додає Циганова.

Засновник інвестиційної компанії Phoenix Capital Олександр Омельчук констатує, що сьогодні американська валюта абсолютно нічим не підкріплена.

«Долар сьогодні - нічим не підкреплена валюта. Розписка, що я тобі повинен з рук приватної структури - Федеральної резервної системи США, нікого вже не влаштовує. Якщо подивитися, скільки за останній час було надруковано доларів, то стає зрозуміло, що ця валюта зараз нічим не підкріплена. Сьогодні ФРС випускає велику кількість доларів, центробанки інших країн випускають ще більше своєї валюти, і хоча обмінний курс між валютами не особливо змінюється, фізичні речі в будь-якій валюті дорожчають. Тому в перспективі можна очікувати активні пошуки альтернативи долару», - зазначає фінансист.

Інф.: ukrnews.biz

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh