Павло Січкар: У соцмережах День єднання вже охрестили "Днем Соборності-2"!
Клонування свят дезорієнтує суспільство і працює не на об'єднання, а на розєднання.
Президент Зеленський своїм Указом №53/2022 оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання "з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість".

З цього приводу виникають логічні запитання:

1. Навіщо запрваджувати День єднання, якщо є День Соборності - 22 січня. Адже соборність - це і є ЄДНІСТЬ у її інтегральному розмінні.
Синоніми слова "соборність" - єдність, монолітність, неподільність, спільність, згуртованість, консолідація, злагода. Очевидно, цього не знає президент. "Якби ми вчились так, як треба..."
Отже таке клонування свята - це неповага до Дня Соборності. Не випадково, дату 16 лютого у соцмережах уже називають: День Соборності-2.

2. Навіщо у назві Дня єднання закріплювати не сенс поняття, а процес? Адже єднання - це процес, який триває щодня, а не лише 16 лютого (для "галочки").

3. Указ президента діятиме... тимчасово: до зникнення "умов зростання гібридних загроз", про які йдеться в тексті Указу? Зникнуть згадані умови і єднання стане неактуальним?
Напевно ж, єднання має бути постійним, а не ситуативним. І не лише для оборони держави, а для досягнення інтегральної єдності суспільства, єдності української нації.

4. Напевно, одним із наступних указів Зеленського буде запровадження Дня злагоди, або Дня згуртованості...?

Краще би Зеленський підписав Указ про святкування на державномуу рівня 22 січня як Дня Незалежності і Соборності України. Це точно би стало вагомим кроком до національної єдності!

Павло Січкар, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh