ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Роботи 133 молодих художників покажуть у Києві (ФОТО)

Арт-центр Якова Гретера презентує третю щорічну виставку робіт конкурсу молодих українських художників "Кришталева палітра 2013".
Організатори конкурсу ставлять перед собою завдання підтримки та популяризації сучасного українського мистецтва, розкриття талану молодих художників, заохочення їх до створення нових робіт.
 

27 листопада - 150 років з дня народження Ольги Кобилянської

Якою вона була насправді
Ольга Юліанівна Кобилянська (27 листопада 1863, м. Ґура-Гумора, повіт Сучава, Герцогство Буковина, Австро-Угорщина (нині м. Гура-Гуморулуй, Румунія) — 21 березня, 1942, Чернівці) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині, інформує "День".
...За словами майбутньої письменниці, вона закінчила лише чотири класи народної школи, тобто мала основу "для дальшого розумового розвою". Ольга Юліанівна багато займалася самоосвітою.
 

"Король мармуру" Микола Шматько сподівається, що його нарешті почують

Микола Шматько звертається до меценатів за підтримкою
Ставши заручником обіцянки відомого українського політика Віктора Балоги побудувати для мармурових скульптур і картин велику галерею в Закарпатті, Микола Шматько, якого називають сучасним "королем мармуру", зірвався з насидженого місця в Луганську.
Практично вісім місяців український скульптор Микола Шматько тулиться в сирому і холодному підвальному приміщенні школи міста Переяслав-Хмельницький. Ставши заручником обіцянки Віктора Балоги, Микола Шматько... опинився обдуреним. Весь цей час ідуть нескінченні дискусії, чому галерея опинилася в підвалі і в блокаді? Весь цей час іде пошук виходу з ситуації, але вже закінчується 2013 рік і йдуть морози...
 

Як помирити "садок вишневий" з "вішньовим садом"

Заклали "вішньовий сад" Чехова, а "садок вишневий" Шевченка забули
Такий заголовок зумовлений тим, що подія, до речі, дуже приємна, відбулася у дні, коли Україна готується широко відзначити 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. А остільки все відбувалося у вкрай русифікованій Одесі, то про цю дату навіть і згадки не було. Міськрада нарекла подію "акцією з відродження чеховського "вішньового сада".
 

Сьогодні - 105-річчя з дня народження автора "Пригод Незнайка" - киянина Миколи Носова

Микола Носов - письменник, драматург, який за тиражами книг був в одному ряду з Пушкіним та Горьким
Микола Миколайович Носов (23 листопада 1908 - 26 липня 1976) - радянський дитячий письменник - прозаїк, драматург, кіносценарист. Лауреат Сталінської премії третього ступеня (1952). Найбільш відомий як дитячий письменник, автор творів про Незнайка.
Микола Носов народився у Києві в родині естрадного артиста.
 

El Кравчук талановито перевтілився у Валерія Леонтьєва (ВІДЕО)

У неділю, 17 листопада, відбувся сьомий ефір зоряного шоу "Як дві краплі"
У сьомому випуску зоряного шоу "Як дві краплі" El Кравчук майстерно вжився в образ Валерія Леонтьєва, хоча й посів лише четверте місце із 34 балами. Практично одностайно журі віддало перемогу Ірині Розенфельд, яка продемонструвала неймовірно сильний вокальний номер в образі Вітні Х'юстон.
 

Сьогодні - 225-річчя актора Михайла Щепкіна, якому Шевченко подарував портрет і присвятив поему

Великий актор приятелював з великим поетом
Михайло Семенович Щепкін (17листопада 1788, Красне Курської губернії — 23 серпня 1863, Ялта) - визначний актор української та російської сцени. Сценічну діяльність почав у трупі Івана Штейна та О. Калиновського; у 1813—21 pp. - актор полтавського театру, керованого І. Котляревським, який вкупі з іншими допоміг викупити Щепкіна з кріпацтва.
Після короткочасного перебування в трупі І. Штейна дебютував 1822 в московському театрі (від 1824 Малий Театр), де й залишився до кінця свого життя, зазнавши особливої слави в драмах Грибоєдова та Гоголя.
 

Український театр "Маски-шоу" за тридцять років став "Масками в кубі"

Веселий дарунок від "Масок" до власного ювілею
Напередодні свого тридцятиліття, яке відзначатиметься 2014 року, загальновідомий одеський театр "Маски-шоу" зробив приємний подарунок своїм численним шанувальникам і собі, любимому. Колектив, очолюваний незмінним художнім керівником, народним артистом України Георгієм Делієвим, 15 листопада видав "на-гора" чергову оригінальну феєричну виставу "Маски в кубі". Як і завжди, тут використані безмежні виражальні засоби пантоміми, клоунади, хореографії, трюку й ексцентрики.
 

14 листопада - 101-річчя Андрія Малишка, автора "Пісні про рушник" (Рідна мати моя) - ВІДЕО

Андрій Самійлович Малишко (14.11.1912, м. Обухів, Київська область - 17.02.1970, м. Київ) - український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій ("Лірика", "За синім морем", "Далекі орбіти", "Дорога під яворами"), поеми "Прометей". У 1959 році Андрій Малишко написав уславлену "Пісню про рушник" (музика Платона Майбороди): "Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов'їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої".
 

Найдорожча у світі картина продана на аукціоні за $ 142 млн

Встановлено новий світовий рекорд вартості картин: триптих Бекона продано з аукціону за $ 142 млн
Нова картина-рекордсмен пензля Френсіса Бекона пішла з молотка на торгах у Нью-Йорку за $ 142 млн дол. Також було встановлено й інший рекорд - $ 58,4 млн за роботу Джеффа Кунса "Надувна собака (Помаранчева)", що стало найбільшою сумою для художників, які живуть нині. "Три етюди Луціана Фрейда" (Three Studies of Lucian Freud) було куплено за $ 142,4 млн.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3831
mod_vvisit_counterВчора4288
mod_vvisit_counterЦього тижня3831
mod_vvisit_counterМинулого тижня29622
mod_vvisit_counterЦього місяця121486
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24275204