ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Музей Ван Гога розпродає копії картин по 34 тис. доларів за штуку

Копії знаменитих картин, які не відрізнити від оригіналу, друкують на 3D-принтері
Компанія Fujifilm створила 3D-апарат, який за допомогою 3D-сканування і особливого методу друку здатний робити майже ідеальні копії світових художніх шедеврів, - повідомляє finance.ua.
Апарат повторює все, аж до окремих мазків пензля, зворотного боку полотна, підписи художника, спеціальної бирки з рукописними нотатками і рами.
На розробку відповідної технології пішло 7 років. Поки через складність процесу друку в день можна зробити лише три копії картини.
 

У Пінчук Арт Центрі читатимуть "300 китайців"

У середу, 4 вересня 2013 року, о 19:00 PinchukArtCentre та Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz запрошують на поетичні читання під назвою "300 китайців" в рамках виставки "Китай Китай".
Метою акції є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, демонстрація можливостей їхньої співгри та створення платформи для розгляду представлених робіт крізь нову незвичну "текстову" оптику.
Літературні заходи арт-центру проходять із залученням відомих поетів і письменників. Вхід вільний.
 

94-річний американець присвятив коханій пісню, яка "підірвала" Інтернет

Пісня 94-річного американця, яку він присвятив своїй покійній дружині, дуже швидко стала хітом на YouTube, зібравши менш ніж за тиждень близько 155 тисяч переглядів.
Представники американської студії Green Shoes з Іллінойсу оголосили конкурс на кращу пісню під гітару. Учасникам пропонували записати відео для YouTube і надіслати організаторам посилання на ролик. Перемогу здобув 94-річний американець Фред Стобаух, повідомляє Huffington Post.
 

Компрометуючі картини із зображеннями російських політиків (ВІДЕО)

Мистецький скандал
У Санкт-Петербурзі закрили приватний художній музей через провокаційні картини із зображеннями російських політиків, - передає ubr.ua.
Поліція вилучила з музею картини із зображенням політиків, схожих на Путіна та Медведєва, у спідній білизні: ВІДЕО
 

10 цікавих забобонів з усього світу

Чого ви боїтеся або намагаєтеся уникати так, про всяк випадок?
Чорних кішок?
Тріщин на асфальті? Або, можливо, 13-го числа?
Наскільки б дивними не здавалися ці забобони, нам вдалося знайти ще цікавіші та дивніші речі, в які вірить багато людей у всьому світі.
Про 10 найдивніших забобонів з усього світу, читайте у нашій статті.
 

30 неймовірних фактів про Україну

Україна - найбільша країна, що знаходиться в Європі.
Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій мешкає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валового національного продукту.
Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. 
 

Унікальні артефакти з колекції легендарного Дому Максиміліана Волошина покажуть у Києві

У 2013 році виповнюється 100 років легендарному Дому поета, художника, мислителя Максиміліана Волошина у Коктебелі.
Цей Дім назавжди змінив долю тихого курортного селища, перетворивши його на один з культурних центрів не тільки Росії, але і Європи, та став символом свободи мислення і творчості.
Волошину вдалося створити тут унікальний осередок для зустрічей і спілкування, де панували неповторний стиль життя, атмосфера гостинності, високої культури і мистецтва. 
 

"Король мармуру", скульптор Микола Шматько звернувся дл Януковича з відкритим листом

Шановний пане Президенте!
Дозвольте звернути Вашу увагу на непросту ситуацію, яка спіткала мене і мою родину. Я вважаю її трагедією і окреслюю як Українську блокаду. Сьогодні, зараз, блокада триває вже 338-й день. У блокаді опинилася і створювана мною протягом усього життя унікальна авторська колекція - Галерея мармурових скульптур. Зібрання мистецьких творів (135 скульптур та 300 живописних полотен), яке не має аналогів на планеті і є надбанням людства, в першу чергу - народу України, перебуває цієї миті на складі загальноосвітньої школи № 7 м. Переяслав-Хмельницький. Події розгортаються таким чином, що блокаді не видно кінця.  Детальніше
 

"Київського інтелігента" увічнять

Автор Пейзажки відкриє пам'ятник "Київському інтелігентові"
Завтра у сквері на вулиці Гончара відкриють символічний пам'ятник "Київському інтелігентові". У тому ж місці розмістять карту буферної зони Софії Київської, яка знаходиться під охороною міжнародної організації ЮНЕСКО, - повідомляє gazetavv.com з посиланням на Цензор.НЕТ.
Відомий український скульптор Костянтин Скритуцький (на фото), автор Їжачка в тумані, Літаючої корови, 30-метрового кота з мозаїки та багатьох інших незвичайних робіт у Києві, планує створити сквер оригінальних скульптур, щоб привернути увагу до важливого ​​прошарку суспільства - міської інтелігенції.
 

9 серпня - 120 років з дня народження легендарної Віри Холодної

Королева німого екрану
Віра Василівна Холодна (у дівоцтві Левченко) народилася в Полтаві у родині вчителя. 1895 року сім’я майбутньої акторки переїхала до Москви, - пише "День". 1903 року Віра вступила до приватної гімназії Зінаїди Перепьолкіної, а незабаром витримала конкурс до балетного училища при Большому театрі, де провчилася рік, після чого за наполяганням рідних повернулася до гімназії. Брала участь у гімназичних театральних постановках.
1910 року Віра Левченко вийшла заміж за юриста Володимира Холодного. Віра любила театр, часто відвідувала творчі вечори в артистичному клубі "Алатр". У цей же період вона захопилася кінематографом, пишуть ria.ru. В кіно Холодна стала зніматися з 1914 року. Перша (епізодична) роль — в екранізації "Анни Кареніної" режисера Володимира Гардіна.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5107
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня16245
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця115955
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24138637