За даними ООН, найбільше цивільних гине від невибіркових обстрілів житлових районів
Перемир'я на сході України стає все більш слабким, звітує у останній доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації на Донбасі за період з середини серпня по середину вересня.
Кількість загиблих у конфлікті на Донбасі із початку перемир'я 5 вересня значно зменшилася. Але військові та цивільні продовжують гинути щоденно, йдеться у звіті, повідомляє BBC.
За період з середини квітня до 6 жовтня жертвами конфлікту стали щонайменше 3 660 людей, поранені - 8 756. При цьому до початку вересня у зоні АТО щодня гинули в середньому 42 людини.
"З початку режиму припинення вогню, з 6 вересня по 6 жовтня, був зареєстрований 331 випадок загибелі людей", - додають в ООН.
За їхніми даними, більше двох тисяч із загиблих - цивільні.
"Видається, що більшість жертв серед цивільного населення загинули в результаті невибіркових обстрілів житлових районів та із використанням важкого озброєння", - йдеться у звіті.
Найбільших, кажуть в ООН, обстрілів зазнають місто Донецьк та Донецький аеропорт, міста Дебальцеве та Щастя.

В організації стверджують, що повідомлення про обстріли вказують на те, що відповідальними можуть бути обидві сторони.
Правозахисники зазначають, що гуманітарне право порушували і бойовики, і "деякі підрозділи та волонтерські батальйони, підконтрольні українським Збройним силам".
"Озброєні групи продовжують тероризувати населення районів, що перебувають під їхнім контролем, займаючись убивствами, викраденнями людей, тортурами, жорстоким поводженням та іншими серйозними порушеннями прав людини, включно з руйнуванням помешкань і захопленням власності, - пишуть в ООН. - Продовжують також надходити звинувачення в порушенні прав людини на адресу деяких добровольчих батальйонів, підконтрольних уряду України".
Крім того, за даними місії ООН, в період з 24 серпня до 5 вересня лави сепаратистів так званих "ДНР" та "ЛНР" поповнила значна кількість іноземних бойовиків, включно з громадянами Росії.
За словами так званого "віце-прем'єра ДНР" Олександра Захарченка, серед них і колишні військовослужбовці чи чинні військові, які фактично перебувають у відпустці.
Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Хуссейн висловив занепокоєння тим, що на територіях, підконтрольних бойовикам, не діють закони.
Він також закликав обидві сторони уникати репресій щодо тих, кого вони підозрюють у співробітництві з ворогуючою стороною.

Близько 1300 загиблих цивільних - жителі Донецької області, ще майже 850 - Луганської

У керівництві так званої "ДНР" вже заявили, що вважають доповідь ООН про ситуацію на Донбасі необ'єктивною по відношенню до сепаратистів.
"Очевидно, ті, хто готував доповідь, дотримувалися офіціозної політики України про ополченців, - цитує представника сепаратистів Мирослава Руденка агенція "Интерфакс". - Скоріше за все, доповідь готувалася під тиском стереотипів. Сумно, що настільки великі міжнародні інститути далекі від об'єктивності в наш час".
Минулого тижня СБУ почала створювати карту злочинів проти людяності, скоєних на території Луганської і Донецької областей бойовиками.
За словами радника голови Служби безпеки Маркіяна Лубківського, на карту вже нанесли 26 місць, як стверджують в СБУ, "в'язниць і концтаборів, місць тортур, масових поховань мирних жителів", які були розстріляні після вироків так званих "трійок", сформованих ватажками бойовиків. Також на карті позначені місця масових поховань українських військовослужбовців.

Інф.: bbc.co.uk

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити