Восени відбуваються сезонні загострення застудних захворювань. Це зумовлене тим, що наш організм намагається пристосуватися до кліматичних змін, різких перепадів температури й мінливих погодних умов.
У зв'язку з цим кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, які звернулись в амбулаторії та поліклініки, зросла.
Проте про грип говорити в цій ситуації рано.
Епідсезон грипу починається як правило в листопаді-грудні та продовжується до кінця березня. 
В даний час хворих з підозрою на захворювання грипом немає. Реєструються застудні хвороби, які викликаються також вірусами, що вражають дихальні шляхи людини і викликають клінічні розлади, які характеризуються не надто високим підйомом температури, нежиттю, головним болем, болями в горлі, кашлем та іншими явищами зі сторони дихальних шляхів.
 
Передаються гострі респіраторні вірусні інфекції повітряно- краплинним шляхом при розмові, а під час кашлю – на віддалі 5 метрів. Навколо хворого утворюється невидима «хмаринка» аерозолю, яка містить віруси і може утримуватись в повітрі протягом 3-4 годин.
 
З метою профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій Держсанепідслужба рекомендує:
 
- не переохолоджуватись, вдягатись по погоді;
 
- настав час відмовитись від вживання холодних напоїв;
 
- уникати контактів з хворими на ГРВІ особами;
 
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
 
- загартовування та часте провітрювання приміщень;
 
- дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки;
 
- користуватись одноразовими носовичками, ними прикриватись під час кашлю, чхання;
 
- при погіршенні самопочуття необхідно звертатись до лікаря для надання кваліфікованої допомоги;
 
Щодо профілактики грипу, то якраз вчасно подумати про щеплення. Найоптимальніше щепитися в жовтні-листопаді, так як імунітет виробляється протягом 2-3 тижнів. Вакцини поступлять в кінці вересня, придбати вакцину можна в аптечній мережі за попереднім замовленням. На щеплення підлягають особи з 6 місячного віку без вікових обмежень.

Рекомендуємо в першу чергу щепитися працівникам сфери обслуговування населення, підопічним закладів цілодобового перебування, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, які хворіють на хронічні захворювання дихальної, ендокринної, серцево-судинної системи, жінки, які ймовірно будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, вагітні, особи після 60 років.
 
Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням. 
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити