Дослідники розробили новий метод для виробництва електроенергії з деревних волокон целюлози при пересуванні по ній
Підлога в місцях великого скупчення людей, таких як футбольні стадіони або коридори університетів, може бути використана для виробництва електроенергії, якщо новий метод, який перетворює енергію із кроків в електрику, впровадять у виробництво, пише businessgreen.com.

Метод, опублікований інженерами з Університету Вісконсін-Медісон, використовує хімічно оброблені нановолокна целюлози, які виробляють електричний заряд при контакті з необробленими нановолокнами.

Коли нановолокна вбудовані в підлогу, вони можуть генерувати електроенергію, яка включає ліхтарі і заряджає акумулятори. Оскільки деревні маси – дешеві, широко поширені і поновлювані відходи багатьох галузей промисловості, нова технологія може бути настільки ж доступна, як і звичайні підлогові матеріали.

Щоб зробити це, дослідники витягли нановолокна целюлози з деревної маси і розділили їх на два шари, один з яких хімічно обробляли, щоб зробити позитивно зарядженим. Потім вони укладали обидва шари в картон і пресували їх, щоб отримати жорстку дошку.

Під тиском ноги, два шари целюлози вступають в контакт і обмінюються електронами. Коли нога піднімається, електрони повертаються, але проходять через зовнішній ланцюг, виробляючи енергію. Один крок по такій поверхні генерує від 10 до 30 вольт і здатний запалювати 35 зелених світлодіодів.

"Початковий тест у нашій лабораторії показує, що схема витримує роботу протягом мільйонів циклів без будь-яких проблем", - говорить Сюйдун Ван, доцент кафедри матеріалознавства та інженерії в університеті Вісконсіна.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити