Сьогодні все більше пар обирають святкувати весілля в українському стилі
Хтось визначає дану тематику як основну концепцію весілля, хтось у цьому стилі проводить другий день торжества, але, так чи інакше, присутність національних мотивів і традицій та їх популяризація - це, як на мене, дуже правильний і гарний тренд. І для мене, це цілком логічно, адже українське весілля надзвичайно красива, наповнена своїми традиціями та обрядами, колоритною кухнею та атмосферою, захоплюючими розвагами та забавами для гостей і явно вражає красою українських національних весільних костюмів.

Традиційний весільний наряд нареченої раніше складався з вишитої сорочки і спідниць - дерюги, запаски і плахти. Шию нареченої прикрашало намисто, волосся наречена заплітала в косу і укладала навколо голови на зразок вінка, який додатково ще прикрашався квітами і різнокольоровими стрічками.

Наряд доповнювався безрукавкою, яка була також щедро прикрашена, і чобітками. Чоловічий костюм складався з вишитої сорочки, штанів або шароварів з поясом, свитки і шапки. Невеликі деталі, а також орнамент вишивки відрізнялися від місцевості до місцевості. У весільному костюмі здавна домінував червоний колір, оскільки роль обрядового символу часто виконувала кольорова гама одягу.

Звичайно, сьогодні величезна рідкість, коли молодята вирішуються повністю слідувати традиціям і одягатися в національні весільні костюми. Як варіант, якщо ти плануєш зміну декількох нарядів, один з них може бути повністю витриманий у національних традиціях, або ж можна здивувати всіх красою національних костюмів на другий день святкування весілля. При цьому є й багато інших не менш елегантних способів витримати етнотематику, але при цьому зробити свої наряди більш сучасними. Відсутність блиску і шику, шовку і фатину, заміна їх на сукні з елементами щільних текстур льону, з вишитими чорно-червоно-білими візерунками, великими квітами - і все це на основі корсета - ідеальний образ сучасної української нареченої.

Повір, грамотне поєднання стилів, втілене у весільній сукні, не залишить байдужим нікого. Також додати етнічні нотки можна, прикрасивши весільну сукню красивим вишитим поясом. А колоритні аксесуари зроблять образ довершеним і ще більше впізнаваним. Яка ж українська наречена без гарного квіткового віночка? А з урахуванням популярності даного тренду, подібне доповнення до вбрання буде більш ніж актуальне. Квіти для вінка можна використовувати як живі, так і штучні. Також варто продумати, які прикраси ти одягнеш у цей день.

Ідеально підійдуть дерев'яне або керамічне велике намисто чи намиста. Красивим продовження етнічних мотивів може стати букет нареченої. Це можуть бути польові квіти, колоски або ж букет з червоних анемон, які зовні нагадують маки, але значно довше тримаються без води. Що стосується образу нареченого: якщо немає бажання дотримувати повний ансамбль, тоді можна поекспериментувати з кольоровою гамою або задіяти лише деякі елементи національного костюма.

До речі, для того, щоб повністю витримати задуману тематику можна в запрошеннях вказати наявність дрес-коду, даючи, таким чином, можливість гостям покрасуватися у вишитих сорочках і вінках із квітів. Нам пощастило жити в країні з багатою культурою та колоритними традиціями, де образу молодят відведена важлива роль, так чому б не скористатися цим і не зіграти грандіозне весілля в українському стилі?

Олександра Дергоусова
Інф.: izum.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити