ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Не стало знаменитого литовського актора Донатаса Баніоніса

У Литві на 91-му році життя помер знаменитий актор Донатас Баніоніс
"Я тільки що про це дізнався, їду у Вільнюс. Можу лише сказати, що він помер у лікарні. Два дні тому з ним трапився інсульт", - сказав син актора Раймундас Баніоніс, передає Газета.ru. Шість років тому після смерті дружини актору був встановлений кардіостимулятор. Його здоров'я почало різко погіршуватися на початку липня, він скаржився на проблеми з серцем. 17 липня Донатас Баніоніс переніс клінічну смерть. Донатас Баніоніс знявся більш ніж у 50 фільмах. Серед найбільш відомих його робіт "Мертвий сезон" (1968), "Ніхто не хотів помирати" (1965), "Соляріс" (1972), "Втеча містера Мак-Кінлі" (1975).   Інф.: unian.ua
 

Ставлення "драконівської" влади до меморандумів та конвенцій було показано ще у старому фільмі (ВІДЕО)

Як було "з'їдено історичний документ"
"Мені потрапили до рук унікальні кадри переговорів, як Захід закликає Путіна до дотримання Будапештського меморандуму, договору про безпеку в Європі і конвенцій ООН", - написав на своїй сторінці у Facebook відомий український журналіст Юрій Бутусов і дав посилання на це відео. Аналогія з "російським драконом" вражаюча.
Фрагмент із фільму-притчі "Убити дракона", режисер Марк Захаров (1988 р.):
 

Українські кіномитці пропагували жовто-блакитний прапор навіть у радянські часи (ВІДЕО)

Музичний фільм "Наймичка" (1963) створений за мотивами опери Михайла Вериківського за однойменною поемою Тараса Шевченка. Він був знятий до 150-річчя великого Кобзаря на кіностудії ім. О. Довженка (режисер: Ірина Молостова, Василь Лапокниш). Головна героїня в перших кадрах фільму (з 2-ї хвилини) надягає на голову блакитний волошковий вінок, а над ним - жовтий вінок із колосків. У суворі часи комуністичного правління Москва жорстко контролювала зміст фільмів. Але винахідливі кінематогрофісти знаходили способи робити такі тонкі патріотичні натяки.
 

Українців не сприйматимуть як націю, якщо вони розмовлятимуть російською, - викладач із США

Викладач Колумбійського університету назвав Україну "країною з необов'язковою мовою"
Революція гідності - це більше фікція, ніж реальність, тому що в мові вона не відбулася, - стверджує викладач Колумбійського університету Юрій Шевчук. Він творець інтерактивного підручника для американських університетів "Beginner's Ukrainian" - "Українська для початківців", член Американської асоціації славістичних досліджень, Американської асоціації викладачів слов'янських та східноєвропейських мов. Мову кандидат філологічних наук називає найповнішим засобом самовираження спільноти.
 

Зібрався в похід український нарід, в ряд ставай, щоб не було запізно, - пісня, яка мобілізує (ВІДЕО)

Друге дихання стрілецької пісні
Відомий сучасний український кобзар Тарас Компаніченко виконав стрілецьку пісню "Чи то буря, чи то грім", яка актуальна сьогодні. Автор слів і музики - Богдан Лепкий.
Чи то буря, чи то грім,
Чи реве хмаролім,
Що земля на сто миль грає грізно,
То зібрався в похід                 
Український нарід,                  
В ряд вставай, щоб не було запізно.

 

Народний артист Росії читає Шевченка і Франка (ВІДЕО)

У суботу проводили черговий телемарафон зі збору коштів для наших хлопців, які борються на Сході. За кілька годин вдалося зібрати 300 тисяч гривень. Але головним емоційним піком став епізод марафону, коли в ньому взяв участь народний артист Росії Йосип Райхельгауз. У прямому ефірі одеського телеканалу один із провідних московських режисерів читав Поезію Тараса Шевченка й Івана Франка. Чекаємо на реакцію Микити Михалкова!
Олексій Гончаренко, Голова Одеської облради,
Інф.: pravda.com.ua
 

Прощання з легендарним письменником Всеволодом Нестайком – 19 серпня

Церемонія відбудеться у Будинку Спілки письменників, вул. Банкова, 2, з 13:00
"Країна Сонячних Зайчиків" осиротіла. Помер легендарний дитячий письменник Всеволод Нестайко.
Всеволод Нестайко - автор, чиї твори для дітей увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Вони видавалися 136 разів багатьма мовами світу, в незалежній Україні - 53 видання. Загальний наклад - понад 2 млн примірників. Згідно з соцопитуваннями, проведеним в 1990-1992 роках Державною бібліотекою для дітей та Міністерством культури, Нестайко - лідер читацького інтересу. Його твори включено до шкільної програми.
 

Перемогу і процвітання України 400 років тому передбачив італійський художник! (ФОТО)

"Щасливе суспільство, яке перемогло нещастя", - так і називається картина Ораціо Джентілескі!
Картина написана майже 400 років тому (1624-1625). Зберігається у Луврі.
Молода дівчина, огорнута у тканину кольорів прапора України, тримає в руках корони переможених нею царів-завойовників, які ризикнули зазіхнути на її свободу. Над головою дівчини розсіюються грозові хмари і вже помітні клаптики блакитного неба, а біля її ніг знаходиться Ріг Достатку, який обов'язково наповниться, гарантуючи їй багатство і процвітання. Дивовижна картина!
Ораціо Джентілескі (Orazio Gentileschi) (1563-1639) - італійський художник епохи раннього бароко. Здобувши освіту художника від брата і дядька в дусі флорентинського маньєризму, Ораціо Джентілескі по праву вважається найкращим і найталановитішим учнем школи Караваджо.
 

Макаревич на Донбасі: я знав з дитинства, що жити в мирі - добре, а воювати - погано (ВІДЕО)

Андрій Макаревич, який через свою проукраїнську позицію став мало не вигнанцем у Росії, своїми очима побачив Донбас (Слов'янськ, Святогорськ). Його концерт в Україні відбувся 15.08.2014. По дорозі на свій сольний концерт Макаревич встиг сказати репортеру такі слова: "Я б хотів донести дуже просту думку. Мені її вселяли мої батьки, і всі батьки мають вселяти дітям саме цю думку: що дружити - добре, а сваритися - погано, жити в мирі - добре, а воювати - погано".
Концерт співака пройшов з великим аншлагом.
 

Українську німу стрічку визнано найвизначнішим документальним фільмом усіх часів (ВІДЕО)

Кінострічці-лідерці - 85 років!
Створена 85 років тому стрічка "Людина з кіноапаратом" (1929) Дзиґи Вертова посіла першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу, який оприлюднив Британський кіноінститут (BFI).
Видавець найстарішого та найавторитетнішого кіножурналу Sight & Sound, оприлюднив результати голосування за найвизначніший документальний фільм всіх часів.
Із понад 200 критиків і 100 фільммейкерів з усього світу, які взяли участь у складанні цього рейтингу, 110 назвали найкращим документальним фільмом всіх часів українську стрічку.
Про це у п’ятницю повідомив Національний центр Олександра Довженка.
"Людина з кіноапаратом" ("The Man with the Movie Camera"):
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2508
mod_vvisit_counterВчора4288
mod_vvisit_counterЦього тижня2508
mod_vvisit_counterМинулого тижня29622
mod_vvisit_counterЦього місяця120163
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24273881