Європейські інвестори побоюються швидкого згортання програми викупу облігацій ФРС США, про що свідчать результати дослідження, проведеного рейтинговим агентством Fitch Ratings.
Так, згортання програми кількісного пом'якшення несе в собі ризики зокрема і для України.
Згідно з результатами опитування, дві третини учасників очікують, що волатильність грошових потоків країн з економікою, що розвивається різко зросте до кінця 2013 року на тлі загальної стурбованості щодо термінів початку скорочення обсягів кількісного пом'якшення в США.
 
21% респондентів очікує, що приплив коштів у фонди ринків різко скоротиться через зростаючі побоювання щодо політичних ризиків у країнах, що розвиваються.
 
Крім цього, також дві третини респондентів висловилися на користь того, що умови корпоративного кредитування в країнах значно погіршаться. Близько 29% інвесторів вважають, що ризики рефінансування корпоративних облігацій різко збільшаться.
 
Однак експерти Fitch все ж знаходять подібні побоювання перебільшеними, оскільки поліпшення основних факторів кредитування в країнах, що розвиваються, за останні 10 років зробило їх більш стійкими до криз ліквідності.
 
Але в той же час у дослідженні наголошується, що підвищені ризики зафіксовані на ринках Угорщини, Ямайки, Лівану, Монголії, Туреччини та України.
 
Зазначимо, раніше про подібні ризики вже заявляло міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's. На думку тамтешніх аналітиків, згортання програми найбільше торкнеться Китаю, Росії і Анголи. Також негативний вплив від жорсткості фінансових умов позначиться на Україні, Грузії, Туреччині, Білорусії, Болгарії, Македонії, Гані та Хорватії.

Інф.: u-news.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити