Гройсман об'явив, що Уряд чомусь працюватиме над проведенням лише п'ятьох реформ: продажу майна, пенсійної, медичної, земельної систем і освіти
Володимир Пилипчук, політик, науковець: Що це? - Профанація від нездалого прем'єра, імітація роботи, бо закінчується термін "недоторканості Уряду", чи чергова локшина на вуха ЛОХторату?
А чому лише п'ятьох реформ? А що, в інших галузях економіки і суспільного життя все блискуче?
А чим займатимуться керівники інших галузей, що в компетенції Уряду? Теж робитимуть медичну і пенсійну реформи, чи продаватимуть майно?
А де реформи в енергетиці:
- збільшення частки в енергогенеруванні відновлювальних джерел енергії, перехід на енергозберігаючі технології, переведення ТЕС на вугілля, що видобувається в Західному регіоні;
- програма реформи газового сектору з метою підвищення його прозорості і ефективності;
- програма зниження втрат тепла на теплотрасах, утеплення будівель;
- програма зниження енергоємності ВВП та ін.?

Чи міністр енергетики буде проводити медичну і пенсійну реформи,чи продаватиме майно?
- А де реформи в забезпеченні укріплення національної валюти: де програма відновлення економічного потенціалу України, де програма демонополізації економіки і розвитку конкуренції, де програма імпортозаміщення, де програма розвитку експортного потенціалу країни, щоб стало стабільно позитивним сальдо торгового балансу, де програма залучення інвестицій, де програма створення нових робочих місць, зменшення безробіття, щоб наші заробітчани повернулися в Україну?
Чи міністр економіки також буде проводити медичну і пенсійну реформи, чи продаватимуть майно ?
- А де програми утилізації промислових і побутових відходів, де програмак їх переробки, як у Європі, де програми зниження шкідливих викидів, а де програма очищення забруднених територій, повітря і водоймищ?
Чи міністр екології буде проводити медичну і пенсійну реформи?
- А де програми детінізації оборотів в економіці, де програма ліквідації несплати податків, де програма електронного урядування бюджетними ресурсами, де програма переходу на міжнародну систему бухобліку, аналізу і контролю, де програма ліквідації трансфертного ціноутворення і закриття розрахунків через офшори, повернення коштів з офшорів?
Чи податкова система у нас блискуча?
Чи на це немає часу, бо Мінфін займатиметься медичною реформою, чи продаватимуть майно?

А міністри культури, туризму, молоді і спорту, поліції, юстиції, інформації, оборони, регіонального розвитку вже досягли європейського рівня і стандартів функціонування і реформи їх галузей уже не потрібні? Чи також будуть займатися медичною реформою і продаватимуть майно?
А СБУ не потребує реформ, чи й далі ловитиме й нищитиме патріотів і служитиме Путіну і особисто владі? Лишатиметься жандармерією, а не безпековим органом Держави?

- А де реформа системи соціального захисту населення, системи оплати праці, щоб зробити її справедливою, відповідальною і зрозумілою, європейською?
- А де реформа системи кримінальної, адміністративної, майнової і політичної відповідальності держслужбовців, банківських працівників, правоохоронців, щоб злочини їм стали вкрай не вигідними? Чи продаватимуть майно і вестимуть торгівлю з ОРДЛО?

- А де програма ліквідації корупції, чи з нею вже покінчено, чи, вірніше, покінчено з боротьбою з корупцією? А як же з виконанням міжнародних зобов'язань з цього питання? А де судова реформа, де завершення програми люстрації? А де програма реформи державного управління і завершення реформи місцевого самоврядування? А де програма підвищення обороноздатності країни, чи нинішня влаштовує?

Врешті - а де програма накуково-технічного прогресу, чи й далі плентатимося у хвості, маючи колосальні можливості бути на передових позиціях? А де програма запровадження європейських стандартів життя, європейського рівня життя українців? Ми ж ідемо в Європу, чи вже - ні?

Такий підхід свідчить про обмеженість прем'єра як державного діяча, а з іншої сторони - а де гарантії що згадані ним реформи будуть здійснені (окрім розпродажу майна), і дадуть позитивний результат для суспільства (а не лише для кумів-бариг і олігархів)?
А чому не дали позитиву, а ситуацію лише погіршили ті "реформи", які він за цей рік провів? І чому він за це не подає у відставку? - Бо Бариги совісті не ймуть!

Володимир Пилипчук, український політик, державний та громадський діяч, науковець, народний депутат України І-ІІ скликань, академік Академії економічних наук України, професор
Інф. із
сторінки автора у Facebook



Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити