Після новорічних свят на киян чекає зростання цін на проїзд у громадському транспорті
Одна поїздка на метро чи міській електричці буде коштувати 4 гривні, на автобусі, тролейбусі чи трамваї – 3. Начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський пояснює підвищення тарифів так: «Востаннє підвищення тарифів було в 2008-му році. За цей час метрополітен побудував шість нових станцій. Закупив за кредитні кошти 150 вагонів і зараз несе за них фінансову відповідальність. За ці роки все подорожчало: і електрика, і матеріали, але не змінився тариф, і не змінилася кількість пасажирів. Нам виповнилося 54 роки. З того часу ми жодного разу не замінювали ескалатори, більшість вагонів дійшли до нас з 60-х років. Зараз ми намагаємося оновлювати рухомий склад. До дня Києва з’явиться 65-70 нових вагонів. Також 27 ескалаторів вимагають заміни, а 12 – ремонту».

Віктор Брагінський наголошує, що задекларована ціна буде стосуватися лише повної поїздки. Проїзні квитки та безконтактні картки передбачають систему знижок.

За словами виконуючого обов’язки директора Департаменту інфраструктури КМДА Івана Шпильового, ціна на проїзд мала зрости ще минулого року, тоді повторне підвищення не викликало б такого супротиву у населення: «Ціни на проїзд мали бути збільшені до трьох гривень ще минулого року. Але політична ситуація спрацювала більше, ніж економічна. Якби ми перейшли вчасно, то для населення це не було б так болісно, як зараз, та і ми б отримали достатню кількість прибутку, щоб покрити борг та отримати новий рухомий склад. Якщо ми оновимо транспорт, нам вдасться наситити маршрутну мережу відповідною кількістю одиниць. Тоді зніметься певна кількість таксомоторів, яка працює на тому ж маршруті, а замість них працюватимуть тролейбуси і автобуси».

Щодо пільговиків також плануються зміни. Сьогодні існує 40 категорій людей, які мають право на безкоштовний проїзд, але транспортники наполягають: ця кількість має бути зменшена.

Протягом двох тижнів на сайті департаменту цінової політики була розміщена інформація про підвищення цін на проїзд. У той же час, населення виступає не проти підвищення ціни як такого, а проти того, що якість послуг залишиться на тому ж рівні, що і була, розповідає директор управління цінової політики Василь Яструбинський.

«Управління цінової політики наголошувало, що тарифи треба підвищувати поступово. Ми розмістили інформацію про підвищення тарифів на сайті. Протягом двох тижнів до нас звернулося 1 406 киян. Проти підвищення 1200, за підвищення 206. Як бачимо, лише 10% вважає, що тарифи потрібно підвищити. Серед причин не підвищувати: якість обслуговування,  графіки руху, відсутність належного обліку усіх пасажирів, зростання тарифів не адекватно зростанню заробітних плат. За виконання цих умов люди будуть згодні на збільшення ціни. Але приведу наступний приклад. Уявіть, що жебрак на вулиці просить копійку, а ми йдемо поряд і кажемо, що дамо йому сто гривень, але він перед тим має одягти фрак, поголитися, напудритися. Зрозуміло, він не виконає наші умови, бо не має грошей взагалі, але нас це не хвилює», - говорить Василь Яструбинський.

Ціна на проїзні також зросте. Для метро вона становитиме 150 гривень для 30 поїздок, 190 для 60-ти, і 300 – для безлімітного проїзду. Максимальна вартість проїзного складатиме 550 гривень. В цю суму буде включений безлімітний проїзд на метро та наземному транспорті.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh