60 років тому в цей день у Києві прорвало греблю в районі Бабиного Яру
Відходи з цегляного виробництва миттєво накрили столичну Куренівку.
Початкова висота валу сягала 14 метрів, а швидкість - 5 метрів на секунду, він зносив на своєму шляху все: будинки, транспорт, дерева, перехожих. Скільки тоді загинуло людей - точно не можуть сказати. Бо інформацію про аварію - одразу засекретили.
Без бороди і з блакитними очима
Справжнє обличчя Ярослава Мудрого у вигляді голограми можуть побачити всі відвідувачі заповідника "Софія Київська".
Унікальну призму для демонстрації реальної зовнішності київського князя зробили на замовлення в Данії. Справжнє обличчя Ярослава Мудрого було відтворено у рамках проєкту "Україна. Повернення своєї історії" телеканалу "1+1". До цього Ярослава знали за зображенням, створеним у радянські часи.
Вісім століть російсько-українського протистояння, - Віктор Таран, політичний експерт
Останні дні в інформаційному просторі було багато дописів, присвячених сьомій річниці початку російсько-української війни.
При цьому багато дописувачів вказували, що першопричиною війни стала виключно імперська політика Путіна і з його відходом війна та російсько-українське протистояння - припиниться.
Мушу з цим не погодитись. Події семирічної давнини - це не впадковий епізод, а чергова ціленаправлена спроба росіян окупувати ці території.
За кількасотлітній період відносин, у тій чи іншій формі, наші держави воювали близько 30 разів, починаючи з княжої доби й закінчуючи анексією Криму в 2014 році та війною на сході України, яка триває і зараз.
Відсьогодні щонеділі і аж до 30-ї річниці Незалежності України будемо показувати події та людей, які з року в рік міняли Україну
Кожен рік – це окрема серія. Кожен рік – це крок. Ми пройдемо разом 30 кроків вперед. Про крок у 1991 році – дивіться в сюжеті.
Про це йшлося у сюжеті випуску ТСН.Тиждень за 31 січня 2021 року:
Історики вважають це першим кроком до незалежності України
Декларація про державний суверенітет України стала основою Конституції держави.
16 липня минає 30 років від дня, коли в 1990-му Верховна Рада Української РСР проголосила Декларацію про державний суверенітет України. Історики вважають це першим кроком до незалежності України, яка була проголошена трохи більш як за рік, 24 серпня 1991 року.
30 червня - День відродження незалежності України, про що було проголошено у Львові 79 років тому
На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.
Упродовж 30 червня 1941р. перший відділ Дружин українських націоналістів –1–й Бранденбурзький батальйон з 330 вояків Українського батальйону "Північ” (“Нахтігаль”) під командуванням сотника Р.Шухевича увійшов до Львова.
Одночасно до Львова ввійшли частини німецького вермахту, відділи націоналістичних повстанців на чолі з крайовим провідником ОУН Іваном Климівим–Легендою.
Цар Петро І-й у 1721 році перейменував Московське царство в Росію
Хто є спадкоємцем Русі?
Безперечно, спадкоємицею Русі є Україна. Україна як була на своїй території з центром у Києві, так і залишилася.
Про це йдеться в історико-просвітницькому проекті письменників і меценатів братів Капранових:
Це був чи не єдиний керівник радянської України, який не лише усвідомлював себе українцем, але й намагався утверджувати українську ідентичність.
Дехто, мабуть, скептично поставиться до тези про українізацію в 1963–1972 роках, коли Петро Шелест (1908–1996) очолював партійну організацію Української РСР і був першою особою в республіці. Адже Шелест був типовим компартійним номенклатурником, який до того ж сприяв усуненню Микити Хрущова й приходу до влади "архітектора застою" Леоніда Брежнєва.
Столична влада воліє замовчувати про цю історичну подію, - Леонід Косаківський, перший мер Києва
Про це Леонід Косаківський написав на своїй сторінці у Facebook.
25 років тому у цей день, 27 травня 1995 року, на щоглі перед будинком Київради урочисто підняли прапор міста із зображенням Архістратига Михаїла, а герб міста, затверджений столичною радою 18.04.1995, освячений представниками всіх конфесій, установили на фасаді будинку мерії.
На жаль, про це ані міська влада, ані ЗМІ, сьогодні навіть не згадали. У цьому переконався, погугливши зранку мережу. Ось така у нас коротка й вибіркова пам’ять.
СБУ оприлюднила документи КДБ про представників "Розстріляного відродження"
У третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій.
Служба безпеки України оприлюднила документи про долі репресованих українців за часів СРСР. Йдеться про долю "Розстріляного відродження".
|
|