130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966)

PostHeaderIcon Sport

Україна переграла Ісландію - збірна поїде на Євро

Збірна України здобула вольову перемогу над Ісландією у фінальному матчі плей-оф відбору Євро-2024 з футболу. Матч завершився з рахунком 2:1.
У першій половині першого тайму зустрічі команди обмінялися небезпечними моментами. Спочатку Лунін парирував удар Торстейнссона. Згодом Миколенко не влучно пробивав по воротах суперника. А на 30 хвилині гри Альберт Гудмундссон ошелешив українців - спочатку втік від Малиновського, який впав на газон, а потім вміло обіграв Бражка та сильно пробив по воротах Луніна, який не зумів врятувати свою команду.

Збірна України виграла над Боснією і Герцеговиною у плей-оф кваліфікації Євро-2024

Підопічні Реброва продовжують боротися за путівку на Євро-2024
Шалений камбек на останніх хвилинах: збірна України вирвала перемогу над Боснією і Герцеговиною у плей-оф кваліфікації Євро-2024
Збірна України здобула вольову перемогу над Боснією і Герцеговиною у півфінальному матчі плей-оф відбору Євро-2024 з футболу. Матч завершився з рахунком 2:1.

Українська тенісистка Даяна Ястремська вперше вийшла в півфінал Australian Open-2024

Українська тенісистка Даяна Ястремська досягла історичного результату на Australian Open-2024: вона пройшла до півфіналу турніру, здолавши 19-річну чешку Лінду Носкову.
Ястремська зустрічалася з Носковою уперше в кар'єрі. Перед цим 19-річна чешка пройшла іншу українку, Еліну Світоліну, яка за рахунку 0:3 відмовилася від продовження гри через ушкодження спини.

Українська тенісистока Марта Костюк розгромила росіянку та вперше вийшла в 1/4 Australian Open

Перша з трьох українських тенісисток, які дійшли до 1/8, проходить далі – нею стала Марта Костюк, яка розгромила у матчі 1/8 фіналу "нейтральну" росіянку Марію Тімофеєву.
Деталі: Українка упевнено пробилася до чвертьфіналу змагань, розгромивши Тімофеєву - 6:2, 6:1.

Олімпійський чемпіон Беленюк – про допуск росіян та білорусів до Олімпіади: «Досвід бойкоту показав нам його неефективність»

Олімпійський чемпіон з боротьби та народний депутат Жан Беленюк прокоментував рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 у Парижі під нейтральним прапором. «Зараз багато спекулятивних заголовків в ЗМІ, на кшталт «чи варто Україні брати участь в іграх в Парижі в наступному році». Хочу висловити своє бачення.
Я вважаю, що треба виступати, і поясню, чому.

Збірна України зіграла внічию з Італією, але зберегла шанс на вихід у Євро-2024 (плей-оф )

Збірна України з футболу не змогла здолати італійців у вирішальному поєдинку відбору до Євро-2024.
Попри яскравий початок матчу підопічні Сергія Реброва не змогли здобути перемогу над чинними чемпіонами Європи – Італією. Гра завершилась з рахунком 0:0, хоча і Україна, і Італія мали свої шанси, аби забити.

Обов’язки головного тренера ФК "Динамо" виконуватиме багаторічний голкіпер Олександр Шовковський

Зазначається, що у суботу президент клубу Ігор Суркіс представив команді виконуючого обов’язки головного тренера – Олександра Шовковського, який готуватиме команду до наступних матчів у чемпіонаті України.
Після промови Шовковського всі оплесками провели колишнього головного тренера Мірчу Луческу.
У тренерському штабі Олександра Шовковського будуть працювати Еміль Карас, Олег Гусєв та Михайло Михайлов.

Мірча Луческу подав у відставку з посади головного тренера "Динамо" і оголосив про закінчення кар’єри

Мірча Луческу подав у відставку з посади головного тренера "Динамо" та оголосив про закінчення кар’єри.
Пряма мова: "Сьогодні не хотілося б говорити про гру. Хочу сказати, що я 15 років віддав футболу України. На цьому я вирішив закінчити свою кар'єру. Це була остання гра. Я попрощався зі своїми гравцями, з гравцями Шахтаря. Дякую усім.

Футбол: Україна перемогла у матчі проти Мальти 3:1

Українська збірна перемогла у футбольному матчі проти Мальти з рахунком 3:1, що збільшує шанси вийти на Євро-2024.
Деталі: На 12-й хвилині матчу Україна пропустила гол з-за меж штрафного майданчику.
Втім на 38-й хвилині Україна зрівняла рахунок завдяки автоголу від суперника.

Футбол на Євро-2024: Україна - Північна Македонія 2:0.

Збірна України змогла виконати обов'язкову програму, перемігши Північну Македонію в домашньому матчі.
Але легко "синьо-жовтим" не було. Зовсім навпаки. Україна відрізками показувала непогану гру, але коли ініціатива переходила до Північної Македонії, біля воріт Анатолія Трубіна було спекотно. Однак кіпер "Бенфіки" холоднокровно справлявся з усіма загрозами. Гол Судакова в першому таймі довгий час залишався єдиним у матчі, поки міні-шедевр не створив Караваєв.