ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Право
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Право

Пилипишин вимагає стягнути з безробітного 100 тис. гривень за завдану йому моральну шкоду

Хто переможе в суді? Мільйонер Пилипишин чи колишній директор школи Сальніков?
Сьогодні у Солом’янському суді столиці відбувся розгляд цивільної справи за позовом Віктора Пилипишина про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. Екс-голова Шевченківської райдержадміністрації подав позов на колишнього директора дитячо-юнацької спортивної школи №7 Віталія Сальнікова, який звинувачує Віктора Пилипишина у замовленні його вбивства.
Під стінами суду зібралися прихильники Сальнікова: ВІДЕО.
 

"Колядники" в законі

Адвокати розповіли про практику хабарництва в українських судах: розцінки суддів починаються від 1,5 тисяч доларів
Українських суддів почали частіше ловити на хабарах. Адвокати запевняють – це непроста справа, але в судах настільки часто "дають на лапу", що зловити їх можливо, пишуть Вести, - передає ТСН.
"Не всі судді хабарники. Але в кожному суді є 2-5 суддів, які виносять будь-які рішення. Вони і визначають цінову політику на цьому ринку", - розповів правозахисник Едуард Багіров. Середня ціна справи в українському суді – 2 тисячі доларів, поділилася адвокат Тетяна Монтян. Але вартість справи може вирости, якщо "клієнт" заможний.
 

Екс-ректор Мельник переховується у екс-генпрокурора Піскуна у Франції?

За втечу Мельника відповідатиме міліція
Прокуратура Київщини вважає бездіяльність працівників чергової зміни Ірпінського міськвідділу міліції області причиною втечі ректора Нацуніверситету ДПС Петра Мельника, - передає 24tv.ua. Правоохоронці, переконані у прокуратурі, не відреагували вчасно на сигнал з браслета, який одягнули на руку пана Мельника, і не прийняли відповідних заходів. Найімовірніше, їм висунуть повідомлення про підозру у службовій недбалості.
 

Українцям стане легше влаштуватися на роботу

Оголошення про вакансії на кшталт "потрібен спеціаліст віком до 35 років" - поза законом.
З 1 січня 2013 року закон уперше заборонив роботодавцям обмежувати вік кандидатів в оголошеннях про вакансію, а також пропонувати роботу тільки чоловікам, або тільки жінкам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі), висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
 

Як роботодавці порушують права робітників

Міністерство доходів і зборів України фіксує порушення трудового законодавства 93% суб'єктами господарювання, які перевіряються.
"Більше 93% суб'єктів господарювання, перевірених Міндоходів, допускають порушення трудового законодавства щодо своїх працівників", - йдеться в повідомленні.
Найбільш поширеними порушеннями, за даними відомства залишаються "тіньові" зарплати і нелегальне використання праці співробітників.
За результатами перевірок порушникам донараховано 217 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.
 

Кінець епохи Берлусконі

Рішення Касаційного суду Італії, яке підтвердило вирок про ув’язнення Сильвіо Берлусконі, стало справді епохальним
Життя екс-прем’єра поділилося на "до" (20 років політичної кар’єри) та "після", - повідомляє DW.DE.  Вирок у справі "Mediaset", за якою Берлусконі обвинувачувався у створенні злочинних схем та ухиленні від сплати податків, є найважливішим з усіх процесів Берлусконі. Хоча б тому, що це перший процес, який пройшов третю та останню інстанцію – Касаційний суд, вирок якого не підлягає оскарженню. Отже, уперше за довгі роки судової тяганини – результат: Берлусконі тепер офіційно має судимість. І це перевертає його особисту долю та долю нинішнього уряду.  Детальніше+ВІДЕО
 

Позов у ​​справі про вбивство Ісуса Христа подав до Гаазького суду кенійський юрист

Хто відповість за вбивство Христа?
Хто б міг подумати, що Гаазькому трибуналу доведеться вирішувати непросту задачу: судити винних у вбивстві Сина Божого. Схоже, що кенійському юристу Допа Індідісу абсолютно не цікаво займатися звичайними судовими чварами щодо корупції та інших актуальних проблем сучасної Кенії.
Дійсно, всі злочини сучасності просто меркнуть у порівнянні з умисним лиходійством, яке вчинила група осіб, до складу якої входили: цар Ірод - він явно був підбурювачем, прокуратор Іудеї Понтій Пілат - він самоусунувся і не присік лиходійство, також римський імператор Тіберій, чиї війська окупували Іудею.
 

Суд над Мельником: замість утримання під вартою - домашній арешт

Мельнику присудили домашній арешт на два місяці
Печерський райсуд Києва присудив ректору податкового університету Петру Мельнику, якого звинувачують у хабарництві, 60 діб домашнього арешту в якості запобіжного заходу. Про це повідомляє у своєму Твітері журналіст Олександр Аргат.
"Наступні 60 днів Петро Мельник проведе не під вартою. Домашній арешт", - уточнив він. Прокуратура просила застосувати до Мельника утримання під вартою, з огляду на можливість його виїзду за кордон та тиску на свідків у справі.
 

Розслідування обставин смертельного ДТП за участю Меладзе завершено

Міліція не побачила злочину в діях Меладзе, який насмерть збив жінку, - ЗМІ
Слідче управління Київської обласної міліції не знайшло в діях Костянтина Меладзе, якого звинувачували в смертельному ДТП, складу злочину. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела агентства "Інтерфакс-Україна". "Експертизи засвідчили, що він зробив усе можливе, щоб уникнути ДТП, тобто, він не мав злочинного наміру і, власне, не було складу злочину", - сказав співрозмовник. Водночас у прес-службі прокуратури заявили, що міліція завершила розслідування кримінального провадження за фактом ДТП.
 

В незалежний суд не вірять і самі судді, - експерт

Експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, підбиваючи підсумки моніторингу притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, сказав, що вибіркова система правосуддя діє і щодо суддів.
Тож чесних судів у нас немає взагалі.
"Якщо судді працюють в умовах, коли кожний з них не може уникнути підстав для дисциплінарної відповідальності або ж ці підстави дуже гнучкі, то це легко може бути використане для тиску на них. Це одна з основних причин, чому в Україні в незалежний суд не вірять і самі судді", - сказав Куйбіда.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4713
mod_vvisit_counterВчора5118
mod_vvisit_counterЦього тижня22434
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця75428
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24229146