Як Янукович національні інтереси захищав. Медведєв і Янукович. Янукович і вінок
У соцмережах згадують незабутню подію, як 6 років тому 17 травня 2010 року, під час візиту тодішнього президента Росії Медведєва в Україну, на Януковича "напав" вінок.
У зв'язку з цим з'явилися навіть такі поетичні рядки:
Мить, зупинися! ... Розумію ясно:
Бувають миті білі або чорні,
Але миттєвість не лише прекрасна,
Важливо, що вона ще й неповторна.
|
Наталя Дзюбенко-Мейс: ПРО ВИБІРКОВУ ПАМ'ЯТЬ
Останніми роками основна увага учених, дослідників була прикута до найстрашнішої української трагедії України у 20 ст – Голодомору 32-33 років. Для цього були свої вагомі підстави, українські гуманітарії добивалися його визнання актом геноциду, виокремивши його з трьох, які прокотилися нашими теренами. Звісно – ні за масштабами, ні за задіяними технологіями виголодження, йому аналогів немає, стверджують українські учені.
Сьогодні відзначають 30 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС — найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності
Цього дня у 1986 році о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунав потужний хімічний вибух, який став причиною руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Через вибух почалася пожежа і вогонь перекинувся на дах третього енергоблоку.
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
В Україні 12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі, а також всесвітнє свято Дня космонавтики.
Свято було засновано на честь польоту радянського космонавта Юрія Гагаріна, який в 1961 році вперше в світі здійснив орбітальний обліт планети Земля.
Про Україну, якої "ніколи не існувало"...
Інколи корисно співставити переклад з оригіналом
Перечитую нещодавно Бальзака в оригиналі...
Конкретно його "Le père Goriot"... І тут, на тобі, попадається:
"S'agissait-il de blés, de farines, de grenailles, d'en reconnaître les qualités, Jcs provenances, de veiller à leur conservation,
Чому під Крутами було тільки триста, при мільйонному українському війську? - Олександр Горобець
У тридцятих роках минулого століття, в українських колах поза межами СРСР, Героїв Крут стали називати "лицарями абсурду". Адже всі вони, необстріляні юнаки, виступаючи проти російської навали, напевне ж, знали, що з поля бою не повернуться живими. Але не зважаючи на це, як згодом напише майже ровесник загиблих студентів, відомий публіцист і поет, літературний критик Євген Маланюк: "Саме від Крут не тільки психологічно, але хронологічно починається тип новітнього українця".
ST. VOLODYMYR - Ruler of Ukraine 980-1015
Пам'ятник Володимиру Великому у Лондоні роботи канадського скульптора українського походження Лео Мола знаходиться біля станції метро "Голанд Парк", неподалік від Українського Клубу і українського посольства. Пам'ятник встановлено місцевою українською громадою з нагоди 1000-ліття Хрещення України 29 травня 1988 року та спільно освячено першоієрархами традиційних українських церков — Патріархом Мстиславом і Кардиналом Мирославом-Іваном.
Карта України 1919 року - це сенсаційний оригінальний документ, бо це перша карта України як держави
Головне завдання цієї карти - дати пізнання сучасним українцям про славні сторінки нашої історії 90 років тому. Для багатьох українців, що проживали в 1919 році, ця карта відігравала велику роль, каже експерт. Тому що це було усвідомлення території, яку охоплювало незалежну Українську державу і розуміння, від кого її потрібно охороняти.
Карта, в першу чергу, є фіксацією стану свідомості населення того часу, коли вона надрукована, стану національного усвідомлення держави.
ПОВСТАНСЬКІ ЛИСТІВКИ ТА КОЛЯДКИ
Для вояків ОУН-УПА Різдво завжди асоціювалося з надією на національне відродження рідного краю, здобуття Україною своєї державної незалежності. Тому на різдвяних листівках, які вони навіть у тяжких умовах підпілля намагалися виготовляти, щоб вітати друзів та рідних з Доброю Новиною – не лише янголи. Тут люди зі зброєю у руках ідуть поклонитися до скромної карпатської оселі, де Діва у вишиванці поєднала у собі риси їхніх матерів, коханих, сестер… Над хатиною сяє зірка – не радянська п’ятикутна, а ота справжня, Віфлеємська.
Документально-художній фільм Тараса Химича "Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919" відтепер можна переглянути в Мережі
Як і обіцяли автори картини, її виклали для вільного перегляду на YouTube.
"Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919" - це новий погляд на УГА. Документально-ігровий фільм знятий яскраво, динамічно, відверто. Неоднозначна історія тих років показана з точок зору всіх сторін-учасиць - цей баланс допоможе поглянути на події 1918-1919-х по-новому.
|
|