7 березня 1573 року друкар Іван Федоров (справжнє прізвище - Федорович) заснував у Львові першу в Україні друкарню, про існування якої точно відомо історикам.
У всіх його українських книгах, а також у первісних документах, що висвітлюють діяльність і побут друкаря, прізвище Федоров не згадано жодного разу. Сам же Іван Федоров у виданнях, випущених в Україні, іменує себе так: "Іван Федорович Москвитин", "Іван Федорович друкар Москвитин", "Іван Федорович печатник з Москви".
|
Від 6-го березня 2003р. наш Славень перестав бути "піснею без слів", як сумно жартували українці
Справді, музика авторства Михайла Вербицького була затверджена в якості Гімну ще 15 січня 1992р., а от текст Павла Чубинського обережні українські владці все промовляти вголос побоювалися. Зрештою, навіть і після затвердження текст Гімну залишився скороченим.
Сьогодні в Україні відзначать День кримськотатарського опору російській окупації, передає УНН
Зокрема, 26 лютого у Києві відбудеться міжнародний форум "Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу".
Крім того, на Алеї Небесної Сотні, з 14.00 відбудеться Марш солідарності з кримськотатарським народом, українцями і людьми інших національностей, що проживають у тимчасово окупованому Росією Криму.
Золотий Тризуб 100 років тому був затверджений Державним Гербом Української Народної Республіки
Своє рішення тоді на засіданні Малої Ради обґрунтували тим, що це є знак Київської Держави часів Володимира Святого, – повідомляє Укрінформ.
Проте, історія українського герба почалась ще задовго до правління Володимира. Одне з перших зображень тризуба на наших теренах зафіксоване на знахідках періоду Трипільської культури IV-III тис. до н. е.
25 лютого 2018 року відзначатимемо 100 років, відколи Тризуб став державним Гербом УНР
А 1 березня виповнюється 100-річчя ухвалення закону УНР про гривню.
Український інститут національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України запрошують на відкриття виставки "Символ твоєї свободи: 100 років Державного Герба України".
26 лютого о 12:00, вул. Володимирська 2 (1 поверх Національного музею історії України)
В експозиції будуть представлені унікальні експонати
Багато етнічних євреїв боролися за Україну в лавах УПА
Журналіст Микола Нагорний відповів опонентам, які не готові сприйняти історичну правду про С. Бандеру та УПА.
Шановні опоненти, щиро дякую Вам за небайдужість та за не дуже приємні слова на мою адресу, але це - спілкування і в ньому не завжди люди дотримуються коректної поведінки. Це не дуже приємно сприймати, коли йдеться про людину, яка присвятила своє життя служінню Україні.
"Москва офіціально не ангажується у війну, нею спровоковану, а тільки веде її посередньо, руками своїх сателітів чи т. зв. "добровільцями", - Степан Бандера, 1957 р.
Журналіст Микола Нагорний: Інтерес до ролі та діяльності Бандери з кожним роком зростає.
Події,які останнім часом відбуваються в сусідній Польщі з прийняттям парламентом цієї країни закону про Інститут національної пам'яті, в якому у викривленому вигляді подається діяльність ОУН, не можуть не викликати занепокоєння в Україні.
Саме на українській землі було знайдено найдавніше зображення колодаря, саме – КОЛОдаря
Українська нація – дуже давня, адже за знайденими речами налічує близько 15-ти тисяч років!
УКРАЇНСЬКЕ ЛІТОЧИСЛЕННЯ
Чиїм літочисленням користуємось? Чому переймаємо і приймаємо все чуже? А чи не можемо й ми щось своє нав'язати свІтові?.. Адже маємо що! Ну хоча б українське літочислення.
На екрани вийшла британська стрічка, що розповідає про Уїнстона Черчилля у травні 1940 року
Великий політичний й державний діяч має одну визначальну, «базову» для визнання його заслуг рису – спроможність опиратися найнесприятливішим обставинам йти «проти течії» навіть у найважчі, найпохмуріші часи.
Таким був Уїнстон Черчилль.
До 100-річчя жовто-блакитного прапора УНР
Наш прапор не синьо-жовтий, а Жовто-Блакитний.
Міста цвітуть, блакить ясніє,
Ллє сонце золото згори
А над хатами - наша мрія:
Жовто-блакитні прапори.
Поет Олександр Олесь
|
|