За краще зображення Герба столиці буде голосувати журі, - Прокопів
Робоча група з підготовки проекту зображення Герба міста Києва працює над формуванням складу журі, яке визначатиме за результатами конкурсу кращі ескізи. Про це повідомив голова робочої групи, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів, інформує "Великий Київ".

Свою згоду взяти участь у комісії вже надали провідні представники експертної та релігійної мережі України. Зокрема, експерти Інституту історії НАН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Рильського, Православної церкви України, Академії образотворчого мистецтва і архітектури.

"Ми зараз працюємо над формуванням журі. Саме воно буде визначати кращі ескізи герба столиці, які найбільш точно повинні відтворювати історичні традиції з використанням відомих символів місцевого самоврядування Києва. Тому залучаємо фахівців Українського інституту національної пам'яті та Українського геральдичного товариства. Також свою згоду дали експерти державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука і Національної академії мистецтв України. Точний склад конкурсної комісії узгодимо на найближчому засіданні робочої групи", - уточнив Прокопів.

Він також зазначив, що зараз розроблено проект положення про проведення конкурсу «Герб міста Києва» в 2019 році. Документом передбачені вимоги до ескізів символіки столиці і заплановані етапи проведення конкурсу. Також проект положення регулює особливості роботи журі. Ці деталі робоча група повинна затвердити найближчим часом.

Як повідомляв «Великий Київ», приводом для розгляду питання про створення для Києва герба відповідно до вимог геральдики та історії міста стало прохання Національного банку надати йому право на використання символу столиці на пам'ятних монетах. Експерти почали роботу над створенням нового герба Києва. Пізніше стало відомо, що в Києві пройде конкурс по розробці художнього зображення офіційного символу столиці.

Нагадаємо, що офіційний Герб Києва був затверджений Рішенням Київради ще у 1995 році! А столичні власті підмінили його іншим. Про тривалі ігри чиновників з гербом столиці ми писали раніше, - Ред.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити