Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив  "Звернення до українського народу":
Дорогі співвітчизники! Україна в небезпеці!
Антиконсти­туційна більшість у Верховній Раді зроби­ла перший крок до громадянської війни. 234 кнопкодави в Парламенті узурпували право мільйонів українців вирішувати за них долю нашої незалежності. У першому читанні проголосовано законопро­ект Ківа­лова-Колесні­ченка, спрямований не тільки проти закріпленої Основним законом державної мови, а й на загострення політичної ситуації в Україні, що може спричинити розкол країни за мовним принципом і поставити під загрозу саме існування незалежної України.
 
Втрата державної мови — це початок втрати території, єдності нації. Від кожного з нас сьогодні залежить, чи зможемо ми зупинити злочинні наміри україноненависників і захистити найбільший здобуток усіх поколінь українців — право на власну державу, свободу, рідну мову.
 
Закликаємо вас, дорогі співвітчизники, виявити громадянську мужність, стати в обороні Конституції України. Захистимо мову — захистимо Україну!  


Також по темі: Мовний зашморг на шиї України (автор Михайло Косів)

Інф.: "Літературна Україна"
  

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #11 Пенсіонер 19.07.2012 15:49
Зомбі і одного язика нерозуміуть.Про 2 чи 3 мови -кривосиси - кажуть.
Цитувати
 
 
0 #10 Так 27.06.2012 08:00
Западная Украина давно дебилизирует, но это понятно, народ состоящий из огрызков национальностей был дебилом уже на генном уровне, часть более или менее нормальных немцы призвали в СС, а комунисты не поняв что перед ними элита украинская поотрывала им головы, после войны коммунисты тоже не очень заботились о западенцах, знали что дебилы, но замалчивали. Надо запаленцев сгонять на свою територию и пусть ветеренары изучают это и лечат подручными средствами.
Цитувати
 
 
+1 #9 сан 07.06.2012 21:42
я бачу що наші "ображені" російськомовні( таких тільки в інтернеті пока зустрічаю) в реалі спілкуюся з багатьма російськомовним и й навіть вони не розуміють в чому прикол,і не відчувають себе ущемленими.
"ображені"просто ведуть себе якось неадекватно(або підіслані), невже не видно що розпочалася експансія царської росії на україну, якщо не зупинити то авторитаризмом буде пахнути добре й у нас не тільки в росії, спілкусь з багатьма росіянами, і я не сказав би що вони такі щасливі,їм даже "пукать" в сторону Вови заборонено,Укра їнцям потрібно обьеднуватись(н е за мовною ознакою а за духом, тим хто городо може сказати я українець,чи я украинец, це неважливо) а всяке бидло невиховане гнати геть
Цитувати
 
 
+4 #8 Сіверянин 07.06.2012 21:38
Цитую Киев:
А кто вам, мовнюки навозные, 20 лет мешал создавать литературные, музыкальные и киношедевры на мове. Та отож! "Привыкли руки к топорам"

Ти, мабуть, з даунбасівської босоти, а не з Києва, де таких моральних вишкребків не зустрічав. А шедеври, між іншим, живуть поза межами твого сприйняття.
Цитувати
 
 
+4 #7 Леонид 07.06.2012 21:30
Для umnik: Ви перерахували такі мови спілкування у згаданих країнах: німецька, французька,італ ійська,англійсь ка,іврит, арабська... Але в тих країнах ці мови вживаються ДОДАТКОВО. ХРАНИТЕЛЯМИ ЦИХ МОВ Є КРАЇНИ ЇХ ПОХОДЖЕННЯ: Франція, Італія, Англія, Арабська республіка.
ХРАНИТЕЛЕМ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Є УКРАЇНА!
А ДОДАТКОВО українську можна і треба ввести другою державною, наприклад, у Росії, де живуть мільйони українцв!
Цитувати
 
 
+3 #6 сан 07.06.2012 21:29
для того щоб отимати ПМЖ в тій же фінляндії чи данії і т.д.. необхідно ОБОВЯЗКОВО володіти державною мовою, інакше бай бай..

До прикладів, швейцарія нейтральна країна між сильними державами у них вибору не було мати багато мов, канада -- колонією франціії та англії була(історію учіть невігласи), фінляндія -без володіння фінською вам там нічог не світить. Продовжувати можна до безкінечності
Цитувати
 
 
+4 #5 Чистосхід 07.06.2012 21:28
"умніку", твої рагульські коменти не лізуть ні в тин, ні у ворота! Спочатку вивчи історію появи країн з кількома державними мовами, а потім лізь зі своїми "аргументами" і дебільними "размишлізмами". Та зміни свій нік, нарешті. Наприклад, на "мутант" чи "виродок".
Цитувати
 
 
+3 #4 сан 07.06.2012 21:23
Україна для українців, якщо ти кацап то вали туда в толпу, хоч говорити російською-говори, рота ніхто не закриває. Але для єдності держави й незалежності лише українська мова має бути державною. Якщо ти бидло й лінь вивчиити мову країни в якій проживаеш,то вертайся в камяний вік там тобі легше буде.
Цитувати
 
 
-5 #3 Мазепа 07.06.2012 21:19
В составе СССР в Украине в школах изучался Украинский язык и литература,язык не умер и Украина тоже.В Европе куда так стремятся,напри мер в Швейцарии люди живут при 4 языках и никто невоюет и страна процветает,Финл яндия 2 языка,Бельгии 2 языка.А вот у нас в аптеках все на Украинском а я с рождения говорю на русском.
Цитувати
 
 
-11 #2 Киев 07.06.2012 21:15
А кто вам, мовнюки навозные, 20 лет мешал создавать литературные, музыкальные и киношедевры на мове. Та отож! "Привыкли руки к топорам"
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити