Офіційний підрахунок відрізняється від екзит-полів
За офіційними даними, на парламентських виборах в Україні Партія регіонів перемагає із суттєво більшим відривом, ніж їй давали соціологи за результатами екзит-полів. Опозиція заявляє про численні фальшування.
Окружні комісії продовжують рахувати голоси виборців. За станом підрахунку ЦВК на 10 годину ранку за Києвом, і за партійними списками, і на мажоритарних округах з великим відривом перемагає партія влади. За даними 40 відсотків оброблених протоколів, Партію регіонів підтримали 35,61% українців. Це суттєво більше, аніж «регіоналам» давали соціологи за результатами екзит-полів. Перемагає ця партія і в закордонних округах. Про це інформує Deutsche Welle.

У партії влади не приховують задоволення результатами виборів. Там уже підрахували, що можуть отримати у новому парламенті близько 230 місць. «Приблизно 80 голосів ми отримаємо за партійними списками, а за мажоритарним, думаю, візьмемо 150. Тобто разом 230 місць», - прогнозує голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Новий парламент довго не протримається?
Водночас, за офіційними даними, за Об’єднану опозицію проголосувало 21,56%, за КПУ – 15,1%, за партію «Удар» 12,83% та за об’єднання «Свобода» 8,05%. У Комуністичній партії вже налаштовуються на гостре протистояння в парламенті з представниками «Свободи». «У такому вигляді парламент не буде стабільний, і однозначно він не пропрацює навіть до 2015 року», - заявив член фракції КПУ Євген Царьков.

Тим часом в Об’єднаній опозиції намагаються хоч якось «врятувати» результати виборів. Адже, за їхніми даними, під час голосування були зафіксовані масштабні фальсифікації на дільницях, які суттєво спотворюють результати голосування. Так, встановлені камери спостереження зафіксували на одній з дільниць у Дніпропетровській області вкидання в урну цілої пачки бюлетенів, а в Донецьку на двох дільницях молодики та міліція не допускали членів комісії та офіційних спостерігачів до підрахунку голосів, заблокувавши вхід до дільниці. Об’єднана опозиція має намір добиватися невизнання результатів виборів на цих дільницях.

Мажоритарні баталії
Тим часом у соціальних мережах кандидати за одномандатними округами просять допомоги журналістів та міжнародних спостерігачів у зв'язку з фальшуваннями під час підрахунку голосів. «Блокування роботи ТВК іде повним ходом. Влада тягне час, аби протягнути свого кандидата. Він відстає на 7 тисяч голосів, а вони гадають, що маніпуляціями можна врятувати ситуацію», - написав на своїй сторінці у Facebook кандидат від Об’єднаної опозиції на одномандатному окрузі в Києві Олександр Бригинець.
Також Окружна виборча комісія №98, що на Київщині, масово повертає протоколи дільничних виборчих комісій на доопрацювання. Зокрема кандидат від опозиції Сергій Міщенко помітив, що повертають саме ті протоколи, в яких він перемагає провладного кандидата Олександра Мостіпана. За попередніми даними ЦВК, кандидати в народні депутати від Партії регіонів лідирують у 114 мажоритарних округах у тринадцяти регіонах.

Хакерські атаки на сайти незалежних спостерігачів
Разом з тим громадські спостерігачі не можуть оперативно оприлюднити паралельний незалежний підрахунок голосів, оскільки на їхні сайти в день голосування здійснювалася потужна DDos-атака. Громадянська мережа "Опора" перенесла через це прес-конференцію щодо оприлюднення свого підрахунку голосів на виборах до Верховної Ради. Адже всі результати незалежного спостереження їхніх спостерігачів на дільницях заносилися у комп’ютер.
Про подібні хакерські атаки заявили й інші громадські організації. Про блокування сайтів під час голосування заявляли також у партійних штабах.

Лілія Гришко, dw.de
Фото: portal.lviv.ua
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити