Світове Українство і Екуменізм
Цього року Світовий Конґрес Українців (СКУ) працює 25-27 серпня у Києві в червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
25 серпня Отець і Глава УГКЦ блаженніший Святослав Шевчук та Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом взяли участь у роботі річних загальних зборів Світового Конґресу Українців, який представляє близько 20 млн. українського люду по всьому світі.
Цього року Світовий Конґрес Українців (СКУ)  працює 25-27 серпня у Києві в червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.  Окрім керівництва Української Греко-Католицької Церкви і  Української Православної Церкви Київського Патріархату,  які використовують візантійський обряд у  служінні, представники інших релігійних конфесій на заходах Річних загальних зборів Світового Конґресу Українців 25 серпня помічені не були.

На відміну від Голови Верховної Ради України пана Парубія, який теж відвідав річні загальні збори Світового Конґресу Українців від керівництва держави Украна, духовні пастирі (як і всі інші присутні) були без охорони.
В кулуарах пан Парубій обмінявся рукостисканням з декількома ексмайданівцями в польовій формі, які були присутні в якості гостей
Вхід на всі заходи здійснювався через металошукачі, що було сприйнято гостями і  учасниками з розумінням.
З головою меджлісу Рефатом Чубаровим присутні спілкувалися вільно, як і з іншими учасниками велелюдних зборів.
Окрім внутрішніх питань на Світовому Конґресі Українців, який представляє близько 20 млн українського люду з близько 50 країн світу, обговорюються наступні питання:

Круглий стіл № 1: Координація підтримки України.
Круглий стіл № 2: Гуманітарні ініціативи СКУ в допомозі Україні.
Круглий стіл № 3: Просування позитивного іміджу України.
Круглий стіл № 4: Відзначення 50-ліття СКУ.
Круглий стіл № 5: Сприяння економічному розвитку України.

Світовий Конґрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 50 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Основними цілями і завданнями СКУ є:
-   сприяти єдності та представляти інтереси українського народу у всьому світі;
-  підтримувати та координувати міжнародну мережу своїх складових організацій, які просувають розвиток української релігійної, мовної, духовної, історичної, культурної та соціальної спадщини;
-   підтримувати незалежність, територіальну цілісність, національну ідентичність та економічний розвиток України;
-   зміцнювати зв’язок українських громад і українців діаспори з Україною, у тому числі й з урядом та громадянським суспільством;
-   дбати за права, соціальне становище та інтереси українців і українських громад та захищати їх, де б вони не були порушені чи не були під загрозою;
-   просувати в світі принципи демократії та людські права, включаючи спостереження за демократичними процесами, як наприклад, під час виборів і референдумів, та
-   співпрацювати з урядами, народами, організаціями і особами для досягнення вищезгаданої мети в дусі миру, свободи, рівності і справедливості.
Дванадцять (12) рад і комісій СКУ активно займаються справами, що відіграють визначальну роль у житті українського суспільства. Вони розглядають питання, що стосуються людських і громадянських прав, Організації Об’єднаних Націй, поінформованості світового співтовариства про Голодомор, освіти, суспільної опіки, допомоги українцям за кордоном, науки, культури, боротьби з торгівлею людьми, засобів масової інформації, спорту та кооперативного руху.

Очолює СКУ – президент пан Євген Чолій. Він є громадянином Канади.
Євген Чолій є членом Ради директорів Української Кооперативної Ради Канади, членом Ради представників Східного Монреалю Федерації Кас Дежарден Квебеку - найбільшої кооперативної фінансової інституції в Канаді.Входить до Ради директорів Конґресу Українців Канади та Фундації Інституту імені Митрополита А. Шептицького.
Член Палати адвокатів Квебеку з 1982 р. та старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку - Лавері, де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів. Кавалер низки нагород, у тому числі й Діамантової ювілейної медалі королеви Єлизавети II, Золотої ювілейної медалі королеви Єлизавети ІІ, ордену України “За заслуги” ІІІ ступеня та Шевченківської медалі Конґресу Українців Канади.

Оприлюднення резолюцій Річних загальних зборів СКУ очікується 27 серпня 2016 року

Інформаційна довідка: Екумені́зм (грец. οἰκουμένη, буквально означає «заселений світ») — ідеологія та рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій. Екуменічний рух ставить перед собою завдання: краще пізнати всі Церкви і їхнє вчення, звертаючи увагу на об'єднувальні елементи

Спеціальний кореспондент ВН Роман Колядюк (AMGC)
Світлини фотокореспондента Дарини  Захарченко (AMGC)

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити