Ганебне явище купівлі голосів виборців дуже важко викорінити
Експерти пояснюють таку ситуацію перш за все низьким рівнем добробуту людей.
51% громадян України готові продати свій голос на місцевих виборах восени цього року за суму, що не перевищує 500 гривень. Про це свідчать дані соціологічного дослідження “SocioStream AG”, результати якого були озвучені 17 червня в УНІАН, повідомляють "Патріоти України".

За даними соціологів, 15,7% опитаних готові продати свій голос за суму, меншу 200 грн. За суму від 200 до 300 грн. за потрібного кандидата чи партію готові проголосувати 22% респондентів. 13,2% громадян оцінили свій голос в суму від 300 до 500 грн. Разом з тим, 41% виборців категорично відмовилися голосувати в обмін на гроші.

“Рівень добробуту громадян досить низький і навіть Революція Гідності не позбавила їх бажання брати від кандидатів “що-небудь, але прямо тут і зараз”, – повідомив голова експертної ради “SocioStream AG” Олександр Медведєв. Тим не менш, за словами експерта, виборець не вважає покупку його голосу індульгенцією за бездіяльність депутата в майбутньому. “Продавши голос, український виборець повністю впевнений, що має право вимагати з депутата результативної роботи,” – зазначив експерт.

Також українці не підтримують запропоновану виборчу систему “відкритих списків” – лише 25% респондентів висловилися на її користь. Замість нововведень, необхідно встановити “мажоритарну” систему голосування. Вибирати конкретного депутата в конкретному окрузі хочуть 62% громадян.

48% українців оцінюють роботу депутатів місцевих рад незадовільно. 69% опитаних наполягають на скороченні кількості депутатів у місцевих радах. Майже третина громадян (27%) допускають обрання іноземців мерами своїх міст, – йдеться в дослідженні. Категорично виборці ставляться до проявів корупції в країні і виступають за посилення відповідальності. Так, 41% опитаних виступають за покарання у вигляді довічного ув’язнення корупціонерів. А 30% респондентів вважають, що в Україні необхідно встановити смертну кару для засуджених за корупцію.

Опитування проведене 1-5 червня 2015 року в рамках спільного проекту “SocioStream AG” та видання “Деловая столица” з моніторингу громадської думки українців у всіх регіонах України, крім АР Крим, Севастополя, Донецької та Луганської областей. Результати дослідження репрезентативні для громадян України у віці 18 років і старше. Похибка вибірки для України в цілому не перевищує 4%.

Інф.: patrioty.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити