Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирил закликав не вірити чуткам про своє багатство, назвавши інформацію про $6 млрд, які йому приписують, "маячнею"
Чим насправді володіє глава РПЦ і чому регулярно опиняється в центрі скандалів з елітною нерухомістю, дорогими автомобілями і годинниками, а також яхтою класу люкс – у матеріалі видання "ГОРДОН".
Протягом майже 11 років від моменту інтронізації Патріарх Кирил неодноразово опинявся в центрі скандалів не тільки церковних та політичних, а й пов'язаних із бізнесом і предметами розкошу.

Що сталося, або "Божественна правда – це велика сила"

2 серпня 2020 року під час літургії у храмі Іллі Пророка в Москві предстоятель Російської православної церкви (РПЦ) патріарх Московський та всієї Русі Кирил (у миру – Володимир Гундяєв) закликав паству не вірити чуткам про його багатство.

Відповідне ВІДЕО викладено на офіційному YouTube-каналі Московського патріархату. На ньому глава РПЦ розмірковує про "жахливі речі", які поширюють про нього, і про "божественну правду" як "велику силу".

"Коли ви читаєте найжахливіші речі про патріарха, про архієреїв, священників, пам'ятайте: там навіть краплі правди зазвичай не буває! Але все це спрямовано на те, щоб тих, хто правду Божу проголошує, скомпрометувати так, щоб народ перестав слухати і довіряти. Ну що ти нам кажеш, ти подивися, що про тебе пишуть!" – заявив патріарх Кирил.

Предстоятель РПЦ уточнив, що "цієї спокуси зазнають не тільки миряни", але і священнослужителі. За словами патріарха Кирила, один архієрей, який "летів із-за кордону", попросив його про фінансову допомогу із власних коштів, пославшись на те, що статки предстоятеля нібито становлять $6 млрд. "Ця маячня досягла свідомості архієрея, і він у неї повірив!" – поскаржився глава Російської православної церкви.

"Усе те, що кажуть і пишуть, – це частіше для того, щоб ми припинили говорити Божу правду. Щойно будемо говорити те, що приємно чути сильним світу цього, жодної критики на адресу церкви не буде, усе моментально зникне, на руках носити будуть. Але той факт, що церкву сьогодні на руках не носять [...], це і є свідчення того, що церква (як завжди, тихим голосом, але підкріплювана силою божественною) прагне і сьогодні звертати до людей слово, сповнене божественної правди", – наполіг патріарх Кирило, завершуючи літургію.

Раб божий, або Красиво жити не заборониш

Чому 73-річний предстоятель РПЦ саме цими днями порушив тему чуток про свої надзвичайні статки, що постійно циркулюють, точно не відомо. Востаннє про капітали патріарха згадували в повідомленні популярного анонімного політичного Telegram-каналу "Незыгарь". У ньому йшлося про те, що глава РПЦ володіє особистими статками на суму більше ніж $4 млрд, а також будинками у Швейцарії й Австрії.

Пост "Незыгаря" з'явився більше ніж пів року тому – у січні 2020-го. І його відразу ж спростував голова синодального відділу із взаємин церкви із суспільством та ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда. Він назвав інформацію про $4 млрд патріарха Кирила "дикою нісенітницею" і порадив авторам Telegram-каналу сходити у храм. Повний текст

Наталя Двалі
Інф.: gordonua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити