ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Право
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Право

Програш опозицією всіх скарг на результати виборів є ознакою авторитаризму, - спостерігачі

Олександр Савицький, Deutsche Welle
Суди стали ще однією поразкою демократії
Програш опозицією всіх скарг на результати виборів є ознакою авторитаризму, вважають як українські, так і українські спостерігачі.
Не виключено, що рішення судів всіх інстанцій за скаргами опозиції щодо перегляду результатів виборів на кількох мажоритарних округах були винесені за вказівкою згори, зауважив в інтерв'ю DW голова Комітету виборців України Олександр Черненко. Він вважає, що такий результат був очікуваним з огляду на втрату українською судовою системою будь-яких ознак незалежності. "Ці суди мали лише формальне чи ритуальне значення, а скарги опозиції виглядали радше як акти відчаю та безнадії, ніж як спроби реально змінити ситуацію", – сказав Черненко.

 

Закон про референдум може призвести до конституційного перевороту, - Мусіяка

altОдин з авторів чинної Конституції, професор Віктор Мусіяка назвав прийнятий парламентом закон про всеукраїнський референдум вкрай ризикованим - він може перевернути правову систему держави.
Цей закон, прийнятий Верховною Радою минулого тижня, може призвести до конституційного перевороту. Про це В. Мусіяка заявив агентству ЛІГАБізнесІнформ.

"Закон не просто ризикований, він може остаточно перевернути нашу нехай і квазі, але все-таки правову систему держави. Цим документом можна будь-які зміни до Конституції внести або взагалі нову Конституцію прийняти, причому практично безконтрольно, без Верховної Ради.", - сказав він.
 

Лазаренко вийшов із в'язниці і знову зайшов

Колишній прем'єр-міністра Павло Лазаренко після виходу з в'язниці знову опинився за гратами. Про це заявив адвокат Лазаренка Деніел Горовіц, пише "Комерсант-Україна". Тепер - у зв'язку з невизначеністю свого статусу в США.
Очікується, що екс-прем'єр залишиться в ізоляторі в місті Аделанто до тих пір, поки американська влада не прийме рішення про його легалізації або депортації.
У п'ятницю вранці за київським часом американський адвокат Лазаренка Деніел Горовіц визнав, що після звільнення його підзахисного з Terminal Island і оформлення юридичних формальностей американська влада знову взяла його під варту.
 

Захисник мови Сергій Мельничук подав у Європейський суд позов проти держави Україна

Відомий правозахисник і оборонець української мови з Луганська Сергій Мельничук подав до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі (Франція) дві заяви, датовані відповідно 14 та 15 вересня 2012 року. Обидві скарги подані проти держави Україна і стосуються порушення конституційних прав щодо функціонування і розвитку української мови.
Сергій Андрійович Мельничук – автор книжки ”Моя боротьба за мову” (виданої у 2010 р.), член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців. С. Мельничук відомий тим, що впродовж багатьох років активно протистоїть проросійським шовіністичним силам, докладає максимум зусиль для відродження української самобутності. Він, зокрема, домігся від університету в Луганську навчати його українською мовою, як і передбачає чинне законодавство.

 

Яценюк: Суд взявся за позов Об'єднаної опозиції проти Януковича (відео)

Об’єднана опозиція підготувала 50-сторінковий додаток до судового позову проти президента Віктора Януковича.
Про це повідомив глава ради об’єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк під час прес-конференції в Дніпропетровську в п’ятницю, повідомляє його прес-служба.
Яценюк повідомив (ВІДЕО), що Вищий адміністративний суд України прийняв ухвалу, згідно з якою він готовий розглядати позов проти президента України, який опозиція направила до ВАСУ, за умови, коли позивач додатково розшифрує, в чому полягають порушення президентом Конституції і законів України.
 

У разі підписання фіктивного мовного законопроекту Янукович поділятиме кримінальну відповідальність з Литвином і Мартинюком

Володимир ВАСИЛЕНКО, професор, доктор юридичних наук вважає, що підписаний Литвином мовний законопроект - це продукт правового шахрайства. На його думку, народні депутати проголосували за документ, якого в правовому сенсі не існує, за документ-фантом, до того ж – з порушенням ст. 84 Конституції України, яка вимагає особистого голосування кожним народним депутатом. Із вправністю досвідчених наперсточників Володимир Литвин та Адам Мартинюк забезпечили здійснення операції по «легітимізації» по-шахрайськи сфабрикованого антиконституційного правового акту, який за своєю юридичною природою є правою фікцією. Дії Литвина та Мартинюка мають всі ознаки злочинів.що в разі підписання фіктивного мовного законопроекту Президентом України, він поділятиме моральну, політичну і кримінальну відповідальність з керівництвом Верховної Ради України.
 

Чи є в новому звіті Freedom House інформація про порушення мовних прав українськомовних українців?

Володимир БОГАЙЧУК
Мовне питання до Freedom House
"Чи є у звіті інформація про порушення мовних прав українськомовних українців?" - таке питання я задав президенту Freedom House Девіду Кремеру під час зустрічі, організованої книгарнею "Є" і виданням "Український тиждень" та присвяченій новому звіту організації щодо України в рамках проекту "Європейський досвід". Відповідь мене не здивувала: "У цьому звіті  - ні. У попередньому звіті говорилося про обережне ставлення до мовного питання". І далі: "Це не найпроблемніше питання, яким має займатися Верховна Рада. Адже в України є, наприклад, економічні проблеми, які є найважливіші".
 

В українській владі немає жодного бідного високопосадовця, - Едуард Багіров

altОпитування: українці зневірилися в рівності перед законом
Рівності перед законом в українському суспільстві немає, вважає переважна більшість українців, а саме - 82%, яких опитали соціологи фонду «Демократичні ініціативи» та Центру ім. Разумкова.
«Це опитування повністю відображає сучасний стан українського суспільства, де нині панує соціально-правова несправедливість, де громада не готова до демократичних перетворень. Відтак, результати ані трохи не дивують», - прокоментував в інтерв’ю
DW відомий правозахисник Едуард Багіров.
«На жаль, в Україні сила грошей більша за силу закону, який працює вибірково і з подвійними стандартами. Гроші й влада стали словами синонімами, - каже Багіров. - Це як гібрид, бо в українській владі немає жодного бідного високого посадовця». Біда ще й у тому, каже він, що народ звикає до безкарності впливових правопорушників.
 

БФ "Україна-Русь" вимагає від Генпрокуратури порушити кримінальну справу за фактом прийняття антидержавного мовного законопроекту

Сьогодні 13 червня Благодійний фонд "Україна-Русь" надіслав Генеральному прокурору України В. Пшонці лист з повідомленням про злочин - ухвалення антидержавного законопроекту про мови. Лист надіслано на виконання ухвали народного віча на площі Ринок у Львові 10 червня і з нагоди 24-ї річниці створення у Львові Товариства української мови ім.Т.Шевченка.
Від Генпрокурора України вимагається у відповідності із Законом “Про прокуратуру” порушити кримінальну справу за фактом ухвалення в першому читанні антидержавного законопроекту “Про засади державної мовної політики” і притягнути винних до кримінальної відповідальності. Повний текст листа додається:
 

У Юлії Тимошенко та Юрія Луценка з'явився шанс брати участь у виборах до ВР

Віктор МОЙСЕЄНКО   Право бути обраними

Відповідно до частини 1 статті 38 Конституції, "Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".
Таким чином, згідно з Конституцією та виборчим законодавством, участь у виборах складається з двох частин. Перше – це право обирати, а друге – це право бути обраним.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3608
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня21284
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця120994
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24143676