Держава повністю усувається від контролю за використанням сільськогосподарських земель
Скасовується заборона на зняття верхнього родючого шару ґрунту.
Законопроект №2194 про внесення змін до Земельного кодексу, який розглядають у Верховній Раді з ініціативи президента України Володимира Зеленського, прямо суперечить національним інтересам, вважає лідерка партії "Батьківщина", народний депутат Юлія Тимошенко - повідомляє Інтерфакс.
Зокрема, Тимошенко вказала на положення законопроекту, яким анулюється положення чинного Земельного кодексу про заборону продажу сільськогосподарських угідь іноземцям, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

"Україна не отримуватиме прибутки зі своєї землі, втратить мільйони робочих місць, не матиме можливості збирати аграрну сировину і переробляти її в готові харчові продукти, буде позбавлена сотень мільярдів євро доходів", - наголосила нардеп.

Крім того, скасовується поняття "особливо цінні землі", на які поширюється заборона на продаж. Отже, знімається заборона на продаж національних заповідників, водойм, лісів і чорноземів.

Також держава повністю усувається від контролю за використанням сільськогосподарських земель. Скасовується заборона на зняття верхнього родючого шару ґрунту.

Законопроект передбачає скасування привілеїв українських фермерів під час купівлі сільськогосподарських земель.

"Наших селян і фермерів просто хочуть зігнати з їхньої землі. Їх хочуть змусити виходити на електронні аукціони та конкурувати щодо купівлі землі з глобальними банками і корпораціями. Ніякі фермери цього не зможуть", - зазначила Тимошенко.

У зв'язку з цим команда "Батьківщини" захищатиме право українців на землю в Конституційному Суді. А в разі остаточного ухвалення антинародних законів - допоможе організувати референдум щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вівторок розпочала розгляд у повторному другому читанні законопроекту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів, що стосуються вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Депутати мають розглянути понад 3 тис. поправок до цього законопроекту.

Інф.: interfax.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити