Лідер партії «УДАР»: Опозиція повинна виробити спільний план захисту української мови
Віталій Кличко назвав ганебним сьогоднішнє голосування у Верховній Раді закону про засади мовної політики. Про це він заявив на мітингу біля парламенту на підтримку української мови, в якому взяли участь понад дві тисячі представників партії «УДАР» з усіх регіонів України.
Віталій Кличко вважає, що сьогодні «політики замість того, щоб піднімати питання роботи, зависоких цін, низьких соціальних стандартів, піднімають питання, які роз’єднують суспільство». Кличко назвав проштовхування цього закону «передвиборчими спекуляціями партії влади, що стрімко втрачає свій рейтинг».


«Я розмовляю українською, російською, німецькою, англійською, і впевнений в тому, що сучасна людина повинна говорити багатьма мовами, це робить світ відкритим для неї. Але як громадянин України я переконаний, що державна мова в нас повинна бути одна – українська. І вона сьогодні потребує захисту», – наголосив лідер «УДАРу».
В партії «УДАР» сьогоднішнє голосування в парламенті з порушенням усіх норм регламенту вважають відвертою провокацією, організованою в тому числі і спікером, який ще вчора обіцяв не допустити проходження мовного питання, що розколює суспільство. В партії вважають, що відповідальність за проштовхування цього закону лежить в першу чергу на тушках і зрадниках, які вкотре продали Україну.

Віталій Кличко звертається до інших опозиційних сил з вимогою виробити спільний план протидії провокаторам, які намагаються проштовхнути скандальний мовний закон. «Мова йде про захист української державності, і тут потрібно діяти спільно, рішуче, консолідовано і узгоджено. Інакше події розгортатимуться так, як це трапилося сьогодні. «УДАР» поки що не має фракції в парламенті, інакше сьогодні ми б протистояли цій ганьбі. Наша партія захищатиме єдину державну мову – українську – поза парламентом і всіма доступними засобами», – наголосив Кличко в коментарі журналістам.   
Інф.  klichko.org
Див. також відеозвернення Віталія Кличка: Досить роз'єднувати країну

 

Коментарі

 

Коментарі  

 
-1 #13 Баран Буц 06.06.2012 14:41
Ммм... да! Мову хоче захищати спільно, але на вибори його партія здається піде окремо...

Якщо б Віталій Кличко, та інші провідники (лідери!) політичних огруповань поводилися як політично зрілі державні діячі, а не лише як отаманчики - захисники кланових інтересів, то звели б своїх прихильників в одну політичну партію, з одним демократично вибраним проводом і пішли б на вибори як одна опозиційна сила. Янукович і Тигіпко не створили коаліцію чи блок, а злилися в одну партію. Лише тоді коли Кличко та всі інші політичні ″отаманчики″ доростуть до такого розуміня їх завдань і підчинять свої особисті амбіції і свої ″шкурні інтереси″ загальним інтересам української нації і української держави - лише тоді вони заслужать собі в народі на визнання й підтримку.
Цитувати
 
 
+1 #12 Olena 06.06.2012 09:25
Цитую ОУР-Москва:
Дайте быдним росіянам слово сказати. Адже ж де їм ще можна бути не кріпаками - бидлом.

Свята правда, краще б сиділи вдома, та наводили лад, а роздавати вказівки всім і вся, як жити.
Цитувати
 
 
+1 #11 Olena 06.06.2012 09:22
Цитую Алина:
Украина - это недоразумение, абсурд.
Вся наша действительност ь отторгает украинство. Мы можем делать вид, что строим украинское общество, но в действительност и, мы лишь усугубляем раскол, за который проголосовали в 1994 году.
Вибачаюсь на слові, самі ви непорозуміння, голосували ж в 1991 році, а не в 1994.
мы потеряли свою совесть и будущее, заявив, что мы - не Россия. И с той поры с каждым днем нам все хуже и хуже. Даже родную Православную Церковь раскалываем. Истинно говорят - хохлы.
Давайте покаемся и воссоединим Россию в Единой границе своей. Без единства у нас реально нет будущего.

Самим потрібно бути порозумінням, хоча б згадайте, коли голосували - в 1991, а не 1994. А якщо Вам подобається Росія, то хто ж проти - аби вас там чекали
Цитувати
 
 
+1 #10 Архістратег 06.06.2012 06:02
А "ті знавці советовать" чомусь лізуть у радники пану Кличку чим йому займатися?... Хто вони?... "Порадити" їм не радьте іншим займіться своім "дєлом". А щодо Мови і язика? Достатньо одного слова "брак" - зрозумієте що народжується браковане, язик. Українець зрозуміє чеха, словака, болгара, словене, поляка, хорвата, серба а москвит ні - не МОЖЕ "понять" і в тому числі українця, і білоруса... Народжені із брака - браковані! Тому не дозволяють у Думі аби своєю мовою виступали татарин, бур"яти, мордвин, чеченець, осетин, каракавпак та інші нації своїми мовами, будучи національними Респубіками, Краями... А тільки давай чеши язиком!
Вогнем і хадзукою, енськими указами заборон української мови і насильство язика Московськими царями, а комуністична надбавка до ставки за навчання язиком 14 процентів. Така ПРАВДА язика.
Цитувати
 
 
+3 #9 ОУР-Москва 05.06.2012 18:12
Дайте быдним росіянам слово сказати. Адже ж де їм ще можна бути не кріпаками - бидлом.
Цитувати
 
 
+3 #8 Архістратег 05.06.2012 17:56
Ці міліціонери колісниченки-ківалови царських-енських указів, зомбовані лоботомним браком-язиком - підклали міну під Мову, під Україну Державу! Не БУДЬМО НАЇВНИМИ ХРИСТИЯНАМИ - рабами язика. Хіба ви не читали що наказав нинішній Цар Московіади, щоб не допустити українізації... навіть у Московії - заборониги об"єднання Громади Українців Росії! А як цілувався із Меркель?... Просто черговий "Пакт" розділити і володарювати Україною!
Любомир Франків.
Цитувати
 
 
-4 #7 Алина 05.06.2012 17:45
Украина - это недоразумение, абсурд.
Вся наша действительност ь отторгает украинство. Мы можем делать вид, что строим украинское общество, но в действительност и, мы лишь усугубляем раскол, за который проголосовали в 1994 году.
мы потеряли свою совесть и будущее, заявив, что мы - не Россия. И с той поры с каждым днем нам все хуже и хуже. Даже родную Православную Церковь раскалываем. Истинно говорят - хохлы.
Давайте покаемся и воссоединим Россию в Единой границе своей. Без единства у нас реально нет будущего.
Цитувати
 
 
0 #6 Сандро 05.06.2012 17:43
Цитую Наталья:
Как только какие то выборы, вспоминают про мову. И от кого её защищать? От большей половины украинского народа, говорящего по русски? Как вам не стыдно столько дурачить народ? Ведь, чем больше языков человек знает, тем лучше, тем он богаче. А вам нужно тупое стадо, причем безмозглое и безязыкое, чтоб легче управлять! Позор!

Кожен українець знає російську. Чому ж деякі русскоязичниє ніяк нем ожуть вивчити українську. Просто вивчіть її і проблему буде знято! Скільки мов ти знаєш, стільки ти людина!
А державна мова одна, бо держава одна! Так буде!!!
Цитувати
 
 
-1 #5 серега 05.06.2012 17:39
лучшеб Мохамед Али стал мером Киева, у него хоть вид лучше, чем у этого вечного немэра Киева.Виталик занимайся своим делом-не лезь, где деньги теряешь.А то потом можешь и потерят...все.
Цитувати
 
 
-1 #4 Наталья 05.06.2012 17:39
Как только какие то выборы, вспоминают про мову. И от кого её защищать? От большей половины украинского народа, говорящего по русски? Как вам не стыдно столько дурачить народ? Ведь, чем больше языков человек знает, тем лучше, тем он богаче. А вам нужно тупое стадо, причем безмозглое и безязыкое, чтоб легче управлять! Позор!
Цитувати