Путін повинен забрати своїх
Чи розуміємо ми, що станеться у той день, коли український прапор повернеться на адміністративні будівлі в Донецьку, Луганську і Криму?
Нещодавня ініціатива міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про розробку закону про колабораціоністів отримала значно менше уваги, ніж заслуговує. І справа не в самому тексті пропозицій, а в тому, що в українському суспільстві немає розуміння, що станеться у той день, коли український прапор повернеться на будівлі Донецької, Луганської, Севастопольської держадміністрацій і парламенту Криму.

Отже, що буде далі? Відновлення народного господарства? Єдність і соборність? Правопорядок? Проблем стане менше? Здається, ми недооцінюємо складнощів, які очікують нас під час реінтеграції країни. Досвід останніх років має навчити простої речі: почистити авгієві стайні, не забруднивши рук, не вдасться.

Хотілося б, щоб усе було гарно і законно. На жаль, ні. Не вийде. Нам дістанеться випалена земля. Іноді у прямому сенсі слова — на Донбасі очевидно. Але найчастіше вона буде в душах і головах наших вчорашніх співгромадян, які встигли побувати громадянами Російської Федерації, а також так званих ДНР і ЛНР.

Потрібно знайти політичну відвагу і визнати, що певна частина вчорашніх громадян України, які прийняли паспорти Росії в Криму, а також "паспорти" двох невизнаних терористичних "республік", зробили це не з-під палиці, а з почуття приналежності до "великого російського народу". Вони хотіли жити у РФ.

Не думаю, що готовий визнати право зрадника рівним правом патріота

Частина з них взяла зброю і вбивала українців. Частина одразу ж знайшла плюси в новій реальності — дві пенсії для одних і підвищення життєвих стандартів для інших. Має бути відповідь: що робити з такими громадянами України?

Як тільки російські війська підуть, ці люди заховають свої орлоголові паспорти, однак не перестануть бути росіянами де-факто і росіянами де-юре. До того ж отримають цілком законні права українських громадян. Насамперед — право голосу. Кого вони пошлють до Києва представляти свої вічно ущемлені інтереси, можна тільки уявити. Особливо, якщо у клієнта в анамнезі голосування за компартію, "Союз", Партію регіонів.

На який ляд нам ці громадяни? Той, хто обрав чужий паспорт, чужу армію, чужу владу, сам у себе відібрав право на майбутнє в одній країні з нами. Тому Україна повинна на найвищому рівні — Мінськ, трибуна ООН, телефонні розмови з Путіним — заявляти, що саме Росія несе відповідальність за життя і подальші перспективи цих людей.

Вахтанг Кіпіані. Головний редактор проекту Історична правда
Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити